tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2021
  • 20 kwietnia 2021

[WIDEO] GKS Tychy świętuje 50-lecie. Co klub przygotował dla kibiców?

Pandemia pokrzyżowała plany wielkiego święta tyskich piłkarzy. Miał przyjechać zagraniczny klub, ostatecznie głównym punktem obchodów będzie wtorkowe ligowe spotkanie z Radomiakiem. Jak będą wyglądały oficjalne obchody jubileuszu 50-lecia klubu GKS Tychy? Jakie niespodzianki przygotowano dla kibiców? Plany przedstawiono na piątkowej konferencji prasowej.Jubileusz przypada we wtorek. GKS Tychy powstał dokładnie 20 kwietnia 1971 roku. Tego dnia zdecydowano o połączeniu w jeden klub wielosekcyjny piłkarzy Polonii Tychy, hokeistów Górnika Murcki i kilku sekcji Górnika Wesoła.

- Przebieg obchodów planowaliśmy już w ubiegłym roku, spotkań w tej sprawie było kilkanaście. Wszystkie zaplanowane akcje były niepewne, ponieważ nie wiedzieliśmy jak będzie rozwijać się pandemia. Z okazji jubileuszu powstał herb okolicznościowy, przed stadionem i lodowiskiem zawisły okolicznościowe flagi, wyklejono z okazji jubileuszu autobus klubowy. Tych działań mieliśmy zaplanowanych dużo więcej, myślę, że jednym z najważniejszych punktów jest zbliżający się mecz - mówił Krzysztof Woźniak, prezes spółki Tyski Sport na konferencji prasowej 16 kwietnia.

- Jeszcze kilkanaście miesięcy temu myśleliśmy żeby zaprosić na mecz jakiś zagraniczny klub. Pewne rozmowy były już toczone, ale wszyscy zaczęliśmy żyć w niepewności w dobie koronawirusa, ostatecznie pomysł trzeba było pożegnać. Widząc ligowy terminarz, pomyśleliśmy, że w dniu jubileuszu, 20 kwietnia, mógłby odbyć się mecz z Radomiakiem. Udało w tej sprawie porozumieć się z klubem, była zgoda PZPN-u i Polsatu, który będzie go transmitował. Będzie to bardzo ważny mecz ligowy zespołów walczących o awans do Ekstraklasy - mówił Leszek Bartnicki, prezes piłkarskiego GKS-u Tychy.

- Sprawdziłem sobie z ciekawości w jaki dzień wypadał 20 kwietnia 1971 roku kiedy powstał GKS. Wypadał we wtorek, czyli tak jak wypadnie jubileusz, a może także dlatego, że prezes Władysław Wtorek był jedną z najważniejszych person w historii klubu - powiedział L. Bartnicki.

- Mecz z Radomiakiem zagramy w specjalnych strojach retro przygotowanych tylko na ten mecz. Jeszcze w lutym liczyłem, że choć kilka tysięcy kibiców będzie mogło to spotkanie obejrzeć z trybun, niestety trzecia fala koronawirusa to uniemożliwiła. Stroje są bardzo ładne, kibice będą mogli je zobaczyć przynajmniej w telewizji - mówi L. Bartnicki.

- Koszulki retro przewidzieliśmy dla wszystkich sekcji. Wydaliśmy też dużo gadżetów z okazji 50-lecia - podkreślił Krzysztof Woźniak.

- Musimy pamiętać, że jest pandemia. Był przygotowywany także mapping, który miał zostać wyświetlony na zewnętrznej ścianie stadionu od strony ul. Edukacji miał być taka dodatkową atrakcją i po raz pierwszy miał się pokazać właśnie przy okazji tego meczu, niestety pojawiły się sugestie policji, aby tego nie robić, aby nie dochodziło do gromadzenia się ludzi - dodał Bartnicki.

Zapowiedziano też, że w różnych częściach miasta pojawią się banery okolicznościowe. Swoja cegiełkę dołożył też Tyski Fan. Pisaliśmy o tym w artykule Kibice GKS-u zbierają fundusze na wyjątkowe obchody 50-lecia klubu.

- Sa też pewne rzeczy, które wiem, ale nie powiem, żeby była jakaś niespodzianka, ale mam nadzieję, że takim największym "wow" będzie dobry wynik naszych piłkarzy we wtorkowym meczu - podsumował L. Bartnicki.

20 kwietnia zostanie zaprezentowany trailer filmu, który powstał z okazji 50-lecia klubu. W związku z pandemią nie wiadomo jeszcze kiedy odbędzie się uroczysty pokaz całości, klub chce żeby film zobaczyło jak najwięcej tyszan. Są plany zorganizowania kina plenerowego. Będą też publikowane ciekawe wywiady i inne materiały.

Podczas konferencji prasowej Leszek Bartnicki i Krzysztof Woźniak powiedzieli też parę słów o swoich osobistych wspomnieniach związanych z klubem GKS Tychy. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo konferencji.

- Każde urodziny ma się tylko raz, ale 50. to naprawdę urodziny wyjątkowe, chociaż, mam nadzieję, że prawdziwe życie zaczyna się dopiero po pięćdziesiątce - powiedział Leszek Bartnicki.

ar / tychy.info
źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.