tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2021
  • 19 kwietnia 2021

[FOTO] Nie było wolnej karetki, musiał interweniować LPR

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego musiał interweniować w niedzielę po godzinie 14.00 przy ulicy Grota Roweckiego, gdzie zasłabł mężczyzna. "Latająca karetka" przyleciała do naszego miasta ze względu na brak naziemnych Zespołów Ratownictwa Medycznego. Pierwszej pomocy udzielili 54-latkowi policjanci.

Nie było wolnej karetki, musiał interweniować LPR - 18.04.2021 · fot. 112tychy.pl


Do zdarzenia doszło, kiedy policjanci z tyskiej KMP dokonywali czynności służbowych - wtedy to patrol prewencji zauważył mężczyznę, który po drugiej stronie ulicy przewrócił się i stracił przytomność. Stróże prawa udzielili 54-latkowi pierwszej pomocy, ponadto poinformowali o zdarzeniu dyżurnego KMP Tychy oraz operatora numeru 112.

Ze względu na brak w rejonie wolnego naziemnego ZRM, na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - Ratownika4 oraz zastępy z JRG Tychy. Jak się okazało, w wyniku upadku mężczyzna doznał rozległego urazu głowy. Jeszcze przed przybyciem na miejsce strażaków u poszkodowanego mężczyzny doszło do zatrzymania krążenia. Policjanci rozpoczęli resuscytacje krążeniowo - oddechową. Przybyli na miejsce strażacy wsparli stróżów prawa i dodatkowo użyli AED.

Wezwany śmigłowiec wylądował w rejonie skrzyżowania ul. Grota - Roweckiego - Elfów. Na miejsce zdarzenia jego załoga została dowieziona przez strażaków i osoby postronne. Dzięki wspólnym wysiłkom policjantów, strażaków oraz załogi LPR u 54-letniego mężczyzny udało się przywrócić funkcje życiowe. Ze względu na dalszy brak naziemnego zespołu ratownictwa medycznego poszkodowany mężczyzna przy asyście lekarza LPR został przetransportowany do śmigłowca wozem bojowym JRG Tychy. Około godziny 15.00 Ratownik4 z poszkodowanym odleciał do szpitala w Katowicach-Ochojcu.

mp / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.