tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2021

Sytuacja w szpitalu Megrez. Brak wolnych respiratorów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Jakie jest obecnie zapełnienie miejsc covidowych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach? Które oddziały zaadaptowano na potrzeby pacjentów chorujących na COVID-19?

Sytuacja na dzień 16 kwietnia:- W szpitalu przebywa 153 pacjentów covidowych. Pozostało 8 wolnych miejsc. Pod respiratorami przebywa 12 osób. W tej chwili nie ma już wolnych miejsc na stanowiskach respiratorowych. Do tej pory jednak placówka nie była zmuszona odsyłać pacjentów do innych szpitali, chyba, że ktoś wymagał leczenia w innych zakresach, niż realizowane są w WSS Megrez - tłumaczy rzecznik szpitala Megrez, Małgorzata Jędrzejczyk.

Na potrzeby leczenia pacjentów z COVID zaadaptowano oddziały: Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Kardiologicznym, Chorób Wewnętrznych, Neurologiczny, Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Oddział Chirurgii Rekonstrukcji Narządu Ruchu, częściowo oddział Neonatologiczny oraz Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj