Wiadomości

  • 16 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 3188

Tyska grupa SPEED zatrzymała 19-letniego pirata drogowego

Tyska grupa SPEED zatrzymała 19-letniego kierowcę. Młody mężczyzna jednego dnia otrzymał 20 punktów karnych, a także stracił prawo jazdy. Pomocna w jego ujęciu przez stróżów prawa okazała się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

prędkość, speed
fot. KMP Tychy


19-latek przekroczył dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym, a ponadto wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Przy takiej prędkości, zderzenie z pieszym na pasach zwykle kończy się śmiercią.

19-latek wykazał się brakiem wyobraźni i brawurą, tym bardziej że warunki atmosferyczne były bardzo niesprzyjające. Kierujący stracił prawo jazdy, a na jego konto trafiło 20 punktów karnych oraz 600 złotych mandatu.

Przekraczanie prędkości na odcinku drogi krajowej 44 jest jednym z zagrożeń nanoszonych na KMZB przez mieszkańców. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, policjanci z grupy SPEED czuwają właśnie tam, gdzie kierowcy ignorują znaki dotyczące ograniczeń prędkości.

Policja apeluje o rozwagę na drodze.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.