tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2021

Miał 3,5 promila, jeździł bez prawa jazdy i spowodował stłuczkę

Tyscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę fiata, który spowodował kolizję. 50-letni mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godziną 16.00 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące uszkodzenia prawidłowo zaparkowanego samochodu na ulicy Bocheńskiego w Tychach. Kierujący Fiatem Ducato, który miał spowodować stłuczkę został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego niedługo po zdarzeniu na alei Bielskiej. Okazało się, że kierujący nim 50-letni mężczyzna był kompletnie pijany.

Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, iż mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami z powodów zdrowotnych. Teraz mężczyzna odpowie za nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.