tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2021

Po raz kolejny zabrakło karetek. 74-latce pomogli strażacy

9 kwietnia po godzinie 11.00 dyżurny tyskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Husarii Polskiej znajduje się starsza kobieta w wieku 74 lat, która potrzebuje pomocy medycznej. Ze względu na brak wolnego zespołu ratownictwa medycznego do działań zadysponowany został zastęp tyskiej straży pożarnej.

interwencja strażaków przy ul. Husarii - 09.04.2021
Po raz kolejny zabrakło karetek. 74-latce pomogli strażacy · fot. 112tychy.pl


Była to kolejna w przeciągu kilku ostatnich dni interwencja strażaków w związku z brakami wolnych zespołów ratownictwa medycznego.

Przybyli na miejsce strażacy weszli do mieszkania przez okno (przy użyciu drabiny przystawnej), gdyż kobieta nie była w stanie otworzyć im drzwi. Strażacy udzieli kobiecie pomocy, a po kilkudziesięciu minutach przekazali ją pod opiekę przybyłego na miejsce zespołu ratownictwa medycznego.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako izolowane zdarzenie ratownictwa medycznego. Są to zdarzenia, do których nie ma możliwości natychmiastowego zadysponowania karetki lub gdy przewidywany czas dotarcia karetki jest znacznie dłuższy, niż czas dotarcia straży pożarnej.

ar / tychy.info
źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.