tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2021

40 tysięcy lewych papierosów - interes nie udał się 24-latkowi

Tyscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 24-latka, od którego przejęli papierosy bez polskich znaków akcyzy. Straty budżetu państwa oszacowano na blisko 38 tysięcy złotych. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

lewe papierosy
fot. KMP Tychy


Policjanci zatrzymali 24-latka, który według ich wcześniejszych ustaleń, mógł posiadać oraz sprzedawać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Okazało się, że stróże prawa mieli rację. Policjanci znaleźli nielegalny towar w samochodzie i nieruchomościach należących do zatrzymanego.

Łącznie śledczy przejęli 40 tysięcy „lewych” papierosów, które miały trafić do sprzedaży. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wstępnie oszacowano na blisko 38 tysięcy złotych. Za to przestępstwo kodeks karny skarbowy przewiduje karę do 3 lat więzienia oraz dotkliwe kary finansowe.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.