tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2021
  • 12 kwietnia 2021

[WIDEO] Bezpieczni seniorzy - jak nie dać się oszustom i unikać zagrożeń?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śląskie Dla Seniora" podaj

Zapraszamy na drugi odcinek wideo z cyklu Śląskie dla Seniora. Seniorzy to grupa społeczna wyjątkowo narażona na pewne specyficzne rodzaje zagrożeń. Bardzo często wykorzystują ich oszuści i złodzieje. Niebezpieczeństwa mogą czyhać na seniorów zarówno w domu, jak i poza nim. O tym jak się przed nimi uchronić rozmawialiśmy z funkcjonariuszkami Komendy Miejskiej Policji w Tychach.Osoby starsze są szczególnie podatne na pewne rodzaje niebezpieczeństw ze strony innych ludzi. Oszuści wykorzystują ich dobre serca, przychylność oraz potrzebę bycia dostrzeżonym i pomocnym. Są w stanie wyłudzić od nich pieniądze i dane osobowe czy w perfidny sposób dokonać kradzieży podczas najścia w domu. W rozmowach telefonicznych podają się nie tylko za poszkodowanych wnuczków, ale też policjantów czy przedstawicieli innych służb. Szczególnie narażone na ataki oszustów są osoby starsze mieszkające samotnie. Rodziny powinny uczulić swoich seniorów na grożące im niebezpieczeństwa oraz przedstawić możliwe scenariusze oszustw. Z kolei sami seniorzy muszą stosować zasadę ograniczonego zaufania i uważać na siebie w różnych okolicznościach. Ostrożność warto zachować m.in. podczas robienia zakupów, w komunikacji miejskiej i na spacerach.

Seniorzy powinni też szczególnie uważać jadąc rowerem czy prowadząc samochód - należy pamiętać, że chociażby zażywanie niektórych leków może być przeciwwskazaniem do prowadzenia pojazdu.

Więcej informacji o projekcie Śląsk dla Seniora można znaleźć na stronie seniorzy.slaskie.pl.

ups, ab, Ela / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śląskie Dla Seniora

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śląskie Dla Seniora" podaj