tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2021
  • 12 kwietnia 2021

Parking na osiedlu R pozostanie? Trwają rozmowy

Miasto chce przejąć teren, który służy jako parking mieszkańcom bloków i domów zlokalizowanych na osiedlu R przy ul. Rodakowskiego oraz jako droga dojazdowa. Teren ten należy do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, która wystawiła go na sprzedaż. Trwają rozmowy, by parking w tym miejscu mógł dalej służyć tyszanom. Radna Aleksandra Wysocka-Siembiga informuje, że wszystko jest na dobrej drodze. Jest odpowiedź spółki na temat aktualnego statusu sprawy.

parking Rodakowskiego, Osiedle R
Parking jest ważny dla mieszkańców ul. Rodakowskiego. Było ryzyko, że zniknie · fot. Aleksandra Wysocka Siembiga


- Wszystko wskazuje ma to, że rozmowy dotyczące terenu parkingu na osiedlu R przy ul. Rodakowskiego są na dobrej drodze. Dziękujemy również władzom Tychów za zaangażowanie się w tę sprawę. Temat jest wyjątkowo ważny dla mieszkańców okolicznych bloków i domów. Teren ten należy do SRK, która to wystawiła go na sprzedaż. Jednak dzięki również naszym zabiegom, trwają rozmowy, aby miasto ten teren przejęło i zostawiło tam parking i jakże ważną drogę dojazdową dla mieszkańców ale także np. karetek pogotowia - poinformowała w tym tygodniu radna PiS Aleksandra Wysocka-Siembiga w mediach społecznościowych, zamieszczając odpowiedź Spółki Restrukturyzacji Kopalń w przedmiotowej sprawie:

"W odpowiedzi na Państwa pismo z dnia 03.03.2021 Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. uprzejmie informuje , iż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom władz lokalnych, rozpoczęła w roku 2020 procedurę dokonania darowizny na rzecz Miasta Tychy, nieruchomości o łącznej powierzchni 4 tys. 977 m kw. wraz z prawem własności posadowionych w ich obrębach dróg i chodników" - czytamy w piśmie.

"Przedmiotowa działka o numerze 2531/16 wraz z działkami oznaczonymi numerami 4574/21 i 2257/59 w wyniku przeprowadzonych rozmów z prezydentem miasta została przeznaczona do zagospodarowania w drodze ich zamiany na nieruchomości znajdujące się na terenie woj. śląskiego. Obecnie trwają ustalenia z Urzędem Wojewódzkim w Katowicach odnośnie zakresu nieruchomości zamiennych. Jednocześnie informujemy, iż oferta zakresu majątku prezentowana na stronie internetowej spółki stanowi formę promocji i nie jest jednoznaczna z jego przeznaczeniem do sprzedaży. Jednak biorąc pod uwagę toczące
się rozmowy, odnośnie docelowego przekazania nieruchomości, informacja o nich zostanie zdjęta ze strony internetowej SRK S.A."
- poinformowała spółka.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.