tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2021

[ZDJĘCIA] Groźnie wyglądająca kolizja osobówki z dostawczakiem

W środę około godziny 17.00 doszło do kolizji osobowego Chevroleta z dostawczym Iveco na skrzyżowaniu ul. Mikołowska - Burschego - Dołowa. Samochód dostawczy przewrócił się na bok. Ruch w kierunku Mikołowa był całkowicie zablokowany. Działania utrudniali kierowcy, którzy nie potrafili dostosować się do sygnałów nadawanych przez policjantów kierujących ruchem.

Reklama

Groźnie wyglądająca kolizja osobówki z dostawczakiem - 07.04.2021 · fot. 112tychy.pl


7 kwietnia około godziny 17.00 dyżurni SK KM PSP Tychy i KMP Tychy otrzymali zgłoszenie o zderzeniu osobowego Chevroleta z dostawczym Iveco na skrzyżowaniu ul. Mikołowska - Burschego - Dołowa. Ze zgłoszenia wynikało, ze w wyniku zderzenia dostawczak przewrócił się na bok. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały trzy zastępy tyskiej straży pożarnej oraz kilka patroli policji.

Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów jak i relacji uczestników zdarzenia wynika, że winnym zdarzenia jest kierowcą osobowego Chevroleta, który jadąc ul. Burschego w kierunku ul. Dołowej uderzył w bok dostawczego Iveco. W wyniku tego uderzenia samochód dostawczy przewrócił się na bok. W samochodzie dostawczym doszło do wyrwania całego tylnego zawieszenia z mostem napędowym. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Nikt nie ucierpiał. Kierowca osobowego Chevroleta został ukarany mandatem karnym.

Celem usunięcia wraków na miejsce wezwane zostały holowniki pomocy drogowej. Usuwanie dostawczaka trwało blisko dwie godziny. Po usunięciu uszkodzonych pojazdów strażacy zneutralizowali plamy płynów eksploatacyjnych. Konieczna była dostawa sorbentu. W tym celu na miejsce dojechał dodatkowy zastęp PSP Tychy.

W wyniku zdarzenia ruch w kierunku Mikołowa został całkowicie zablokowany. Policjanci z wydziału ruchu drogowego wyznaczyli objazd oraz przystąpili do ręcznej regulacji ruchem na skrzyżowaniu. Niestety gros kierowców nie umiało w sposób odpowiedni odczytać sygnałów wydawanych przez policjanta kierującego ruchem i potrafili wjechać pod prąd w ul. Mikołowską!

Działania na miejscu zdarzenia zakończone zostały po blisko trzech godzinach. Po godzinie 20.00 ruch na skrzyżowaniu został przywrócony.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.