tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2021
  • 8 kwietnia 2021

W Szpitalu Megrez kończą się miejsca dla pacjentów covidowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Przedstawiamy aktualną sytuację w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez w Tychach w dobie pandemii. Poza oddziałem ginekologiczno-położniczym pozostałe leczą już tylko pacjentów chorych na COVID-19. Kończą się miejsca.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez
fot. www.facebook.com/pg/Wojewódzki-Szpital-Specjalisty


Rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez, Małgorzata Jędrzejczyk informuje, że w placówce leczonych jest obecnie (stan na dzień 7 kwietnia) 151 pacjentów, w tym 13 pod respiratorami. W sumie placówka dysponuje 161 miejscami do walki z koronawirusem. Jest więc blisko limitu przyjęć.

Z wyjątkiem Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, który działa w okrojonym zakresie (planowe zabiegi ginekologiczne i cesarskie cięcia), pozostałe oddziały leczą pacjentów chorych na COVID-19, w tym również tych wymagających dodatkowego leczenia specjalistycznego.

Na razie nie było potrzeby przenoszenia pacjentów do innych szpitali poza przypadkami, kiedy wymagali oni zastosowania procedur medycznych, które w Megrezie nie są wykonywane.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj