tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2021
  • 24 kwietnia 2021

Wspólne sprzątanie lasu z okazji Światowego Dnia Ziemi

Za nami:

Tyscy miłośnicy lasu prowadzący stronę o tematyce leśnej "Tyskie Lovelasy" zapraszają już 24 kwietnia o 10.30 na wspólne sprzątanie lasu z okazji Światowego Dnia Ziemi!

tyskie love lasy


22 Kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia na całym świecie organizowane są wszelkiego rodzaju akcje ekologiczne uświadamiające społeczeństwu, jak ważna jest dla nas nasza Planeta Ziemia oraz jak ważny jest dla nas każdy kawałek zielonego terenu, który nas otacza.

Tegoroczny Dzień Ziemi ze względu na panującą pandemię oraz nałożone obostrzenia, będzie zupełnie inny niż wszystkie. Tradycyjne w tym dniu sadzenia drzew, czy sprzątanie zalegających śmieci w parkach i lasach w dużej grupie ludzi, którym zależy na przyrodzie i na dobru naszej planety, raczej nie będzie możliwe.

- Proponujemy Wam jednak spotkanie w niewielkiej grupie, z zachowaniem odpowiedniego odstępu itp. posprzątanie z nami w tym dniu kawałka naszego lasu. Kawałka zielonego terenu, który ma cieszyć okiem podczas leśnych spacerów, a niestety nie zawsze tak jest. Często nasz spacerowy relaks oraz leśną atmosferę zakłóca widok zalegających tam śmieci. Zróbmy razem coś fajnego i posprzątajmy nasz las.
Zbieramy grupę ludzi, którzy są chętni z nami posprzątać kawałek lasu w dniu 24 kwietnia tj. sobota. Kto chętny - proszę o wiadomości prywatnej na Facebooku lub poprzez stronę tyskielovelasy.pl - zakładka kontakt
- zapraszają tyszanie znani jako Tyskie LoveLasy.

Chętnym osobom organizatorzy podają miejsce spotkania oraz lokalizację obszaru, gdzie będą sprzątać.
Zebrane wspólnie śmieci pozostawią w umówionym wcześniej miejscu. Pomoże Nadleśnictwo Kobiór, które odbierze śmieci. Organizatorzy rozdysponują rękawiczki i worki na śmieci - nie trzeba
ze sobą nic zabierać!

Sprzątanie lasu odbędzie się niezależnie od pogody, dlatego należy dostosować swój ubiór do panujących warunków pogodowych. Możesz zabrać ze sobą kanapkę, termos z herbatą i oczywiście dobry humor!

Każdy uczestnik wydarzenia bierze w nim udział na własną odpowiedzialność. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie wydarzenia oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników wydarzenia. Dzieci mogą brać udział tylko pod opieką opiekunów.

- Oczywiście zachęcamy wszystkich, którzy chcą w Dzień Ziemi zrobić coś dobrego dla naszych terenów zielonych, aby sami, na własną rękę, również wybrali się do parku czy lasu i posprzątali śmieci pozostawione przez nieodpowiedzialnych gości - mówią organizatorzy.

Szczegóły i aktualności na stronie wydarzenia na Facebooku:
www.facebook.com/events/268509158231161/

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.