tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2021

Dostawcy Pomocy rozdawali wielkanocny żurek bezdomnym

Dostawcy Pomocy - grupa społeczników z Czechowic-Dziedzic 3 kwietnia realizowała akcję pod nazwą Wielkanoc = Wielka Pomoc, podczas której rozlali ponad 100 litrów żurku wielkanocnego - to aż 268 wydanych porcji! Miejsca, które odwiedzili Dostawcy Pomocy to m.in.: pszczyński rynek, czechowicka noclegownia, trzy bielskie noclegownie oraz tyska noclegownia.

Dostawcy Pomocy rozdawali wielkanocny żurek bezdomnym - 03.04.2021 · fot. Dostawcy Pomocy


W każdym z odwiedzonych miejsc ofiarowali parędziesiąt misek żurku oraz chemię gospodarczą. Podczas akcji udało im się dotrzeć do blisko 200 osób bezdomnych, którzy zostali obdarowani ciepłym żurkiem oraz ciastami wielkanocnymi przygotowanymi przez Annę Krywult. Dokładna ilość rozdanych porcji to 268. Żurek nie byłby możliwy do rozlania gdyby nie uprzejmość Pubu Tapster i Krzysztofa Gazdy, który podjął się ugotowania zupy. Dostawcy Pomocy dziękują także państwu Bączek, właścicielom sklepu warzywno-owocowego Szaliga oraz zakładowi przetwórstwa mięsnego Czaderna za ofiarowanie składników.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.