tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2021
  • 7 kwietnia 2021

[WIDEO] Śląska Karta Seniora - wszystko, co musisz wiedzieć

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śląskie Dla Seniora" podaj

Wraz z Urzędem Marszałkowskim dla naszych seniorów przygotowaliśmy 4-odcinkowy cykl wideo Śląskie dla Seniora. W pierwszy odcinku przedstawiamy Śląską Kartę dla Seniorów. Czym jest Śląska Karta Seniora i jakie gwarantuje korzyści? Komu przysługuje? W naszym materiale wideo znajdziecie wszystkie ważne informacje na ten temat. Czy wiecie, że Śląskiej Karty Seniora nie trzeba wyrabiać? Wszystkie zniżki i rabaty seniorzy otrzymują po okazaniu dowodu osobistego.

Zapraszamy na materiał wideo:

Śląska Karta Seniora to program obowiązujący w województwie śląskim i obejmujący wszystkie osoby, który ukończyły 60 lat. Na stronie internetowej www.seniorzy.slaskie.pl możemy sprawdzić kto przystąpił do programu i w jakich miastach szukać zniżek. Seniorzy mogą skorzystać z rabatów oferowanych m.in. w branży zdrowia, kultury, edukacji czy rekreacji. Kartę realizują zarówno instytucje publiczne, jak i firmy prywatne.

Wśród partnerów znajdziemy więc muzea, filharmonie, teatry, ośrodki kultury, kina, ośrodki kształcenia, hotele, biura turystyczne, miejskie ośrodki rekreacji, ogrody, laboratoria, sklepy optyczne, sklepy ze sprzętem ortopedycznym i rehabilitacyjnym, centra rehabilitacji i diagnostyki, a nawet piekarnie, sklepy, biura rachunkowe, kancelarie, restauracje i kawiarnie. W Tychach do Śląskiej Karty Seniora przystąpiły Amplifon Poland, Vision Express, Śląskie Laboratoria Analityczne, Salony optyczne „Wrzos” oraz „W Międzyczasie” Coffee & Restaurant.

Dokumentem, który uprawnia do skorzystania ze zniżek jest dowód osobisty. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu senior nie potrzebuje kolejnego dokumentu i nie musi fatygować się do urzędu czy składać wniosku o wydanie karty.

Więcej informacji o Śląskiej Karcie Seniora można znaleźć na stronie seniorzy.slaskie.pl/content/dzial_slaska_karta_seniora.

ups, ab, Ela / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śląskie Dla Seniora

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śląskie Dla Seniora" podaj