tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 lutego 2016

Stadion Miejski liczy na głosy

Nowy tyski stadion jest jedynym polskim obiektem sportowym nominowanym do tytułu Stadionu Roku 2015. Na liście są 22 stadiony otwarte w minionym roku na całym świecie.

stadion Tychy
fot. UM Tychy


Stadion Miejski Tychy jako jedyny spełnił wymogi i otrzymał nominację do konkursu Stadion Roku. Od stycznia trwa głosowanie publiczne, w którym dotąd wzięły udział aż 33 tysiące osób. Wystarczy wybrać z listy pięć najciekawszych stadionów, przyznając im gwiazdki - od 5 do 1. Do północy 19 lutego można oddać głos, ale najwyżej jeden z każdego urządzenia (jak komputer czy telefon).

Zwycięzca zostanie ogłoszony publicznie 22 lutego. Poza głosowaniem publicznym nominowane stadiony oceniają również znani architekci. Grono międzynarodowych specjalistów wybrało 10 finalistów z listy, jednak dla tyskiego stadionu brakło miejsca w związku z silną konkurencją.

nominacje


Stadion Roku (Stadium of the Year) to największy na świecie plebiscyt poświęcony architekturze sportowej. Zaczął się 6 lat temu w Polsce, a dotychczasowi laureaci to ścisła czołówka najpiękniejszych stadionów świata: Aviva Stadium (Irlandia), Stadion Energa (Gdańsk), Arena do Gremio i Allianz Parque (Brazylia) oraz Hazza Bin Zayed Stadium (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Partnerem konkursu jest firma Forum Seating, wiodący europejski producent krzesełek stadionowych. Produkty tej polskiej firmy zdobią m.in. stadiony Euro 2016 w Nicei i Lyonie, a także największe polskie areny piłkarskie.

stadion roku

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.