tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2021
  • 3 kwietnia 2021

Wielkanocne śniadanie otrzyma 327 potrzebujących w mieście

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach wytypował 327 najbardziej potrzebujące osoby, które otrzymają wielkanocne zestawy śniadaniowe z tradycyjnymi świątecznymi potrawami. Inicjatywę prowadzi Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej wraz z tyskim samorządem.

wielkanoc, baranek, śniadanie wielkanocne
Wielkanocne śniadanie otrzyma 327 potrzebujących w mieście · fot. pixabay.com


Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej i tyski samorząd chcą wesprzeć osoby, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji i nie będą mogły samodzielnie przygotować posiłków, w tym szczególnie tradycyjnego Śniadania Wielkanocnego. W piątek (2.04) i w sobotę (3.04) w godzinach porannych, posiłki będą rozwożone pod wskazane adresy.

- Podjęliśmy współpracę z tyskimi przedsiębiorstwami społecznymi zajmującymi się gastronomią jednocześnie dbając o to, by w tych miejscach istniała większa szansa na utrzymanie miejsc pracy - mówi Katarzyna Loska-Szafrańska - prezes zarządu Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej (FRES).

- Ta inicjatywa jest świetnym przykładem współpracy fundacji z samorządem, a co najważniejsze przynosi konkretne efekty: pomoc najbardziej potrzebującym i samotnym. Zwłaszcza teraz, w pandemii, taka pomoc jest szczególnie wartościowa i potrzebna - mówi Maciej Gramatyka - zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.

ar / tychy.info
źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.