tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2021

[ZDJĘCIA] 70-latek doznał urazu głowy. Godzinę czekał na karetkę

1 kwietnia wieczorem na ul. Jaśkowickiej starszy mężczyzna doznał urazu głowy. Pomogli mu świadkowie zdarzenia. W związku z brakiem karetki na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp tyskiej straży pożarnej. Dopiero po około godzinie dojechał naziemny zespół ratownictwa medycznego.

Reklama

Potrącony na Jaśkowickiej rowerzysta doznał urazu głowy - 1.04.2021 · fot. 112tychy.pl


1 kwietnia około godziny 18.50 dyżurny telefonu alarmowego otrzymał informację o potrąceniu pieszego na ścieżce rowerowej przy rondzie Żwakowskim (Stoczniowcow 70 - Jaśkowicka). Po przybyciu na miejsce okazało się, że nie doszło do potrącenia, a starszy mężczyzna (70 lat) najprawdopodobniej przewrócił się i doznał urazów głowy.

Świadkowie udzielili mu pomocy i powiadomili pogotowie ratunkowe. Mężczyzna pozostawał pod opieką reportera portalu 112 Tychy, będącym jednocześnie strażakiem i ratownikiem, który pojawił się na miejscu. Po kilku minutach dołączył do nich ratownik medyczny, który wracał w tym czasie z dyżuru.

W związku z brakiem wolnego naziemnego ZRM na miejsce zdarzenia zadysponowany został zastęp JRG Tychy. Mężczyzna został dodatkowo okryty folią NRC. Po godzinie 20.00 na miejsce dojechał naziemny zespół ratownictwa medycznego i przejął poszkodowanego. Ratownicy i strażacy składają podziękowania wszystkim osobom, które widząc zaistniałą sytuację, zatrzymały się i zaoferowały swoją pomoc.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.