tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2021
  • 25 lipca 2021

[ZDJĘCIA] Wymieniono drewniany pomost na Paprocanach

Końcem marca ogłoszono przetarg na remont drewnianych pomostów na Jeziorze Paprocany. Już możemy cieszyć się nową konstrukcją jednego z nich! W przyszłym roku ma zostać wyremontowany drugi.

Reklama

Wymienione pomosty na Paprocanach - 19.07.2021 · fot. Tomasz Gonsior/tychy.info


Wymienione zostały elementy drewniane konstrukcji, warstwa wierzchnia pomostu w postaci deski ryflowanej, konstrukcja wsporcza i podkład drewniany. Przeprowadzono też wymianę elementów pomostów stanowiących stanowiska do cumowania - tzw. półek kajakowych. Części metalowe do cumowania zostały zabezpieczone farbą antykorozyjną. 14 lipca miał miejsce odbiór prac.

Wyremontowano 255 metrów kw. pomostu, przy którym latem cumowane są m.in. jachty i rowery wodne. W przyszłym roku ma zostać wyremontowany drugi z pomostów o powierzchni ponad 600 m kw.

Pomost pływający na Paprocanach po remoncie - 22.07.2022
Pomost pływający po remoncie - 22.07.2022 · fot. Piotr Podsiadły/UM Tychy


Prace trwały dwa miesiące. W ramach umowy wykonawca wykonał remont platformy pływającej, pomostu o długości 22,5 metra i szerokości 2,4 metra oraz części pomostu głównego o długości 17,5 metrów. Wyremontowano także 30 metrów kw. półek kajakowych.

- Pomosty mają stały kontakt z wodą, więc są bardziej narażone na uszkodzenia czy korozję. Dbamy o nie, impregnujemy deski, ale po kilku latach użytkowania pomosty wymagały gruntownego remontu - mówi Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach. Prace zakończono w ubiegłym tygodniu. Całość (projekt i wykonanie) kosztowała blisko 145 tysięcy złotych.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.