tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 30 marca 2021

Buty golfowe - jakie wybrać do gry?

Materiał partnera:

Buty golfowe na pierwszy rzut oka przypominają zwykłe obuwie sportowe. Wybranie do gry butów ogólnego przeznaczenia może spowodować bolesną kontuzję a na pewno utrudni osiąganie takich wyników jakie mają zawodnicy używający butów golfowych.

Buty golfowe - jakie wybrać do gry?


Co powinny robić dobre buty golfowe?Muszą one zapewniać przyczepność zarówno wzdłuż stopy (chodzenie po pochyłościach pokrytych wilgotną i śliską murawą) jak i w kierunku poprzecznym (swing). Zapewnić ją mogą tylko buty ze spike’ami.

Jakie wybrać spike? Kolce metalowe są cięższe niż plastikowe. Nie nadają się do chodzenia nigdzie poza greenem. Ze względu na silniejsze niszczenie murawy, w niektórych klubach są niemile widziane.

Buty do golfa muszą dobrze trzymać nogę, ale jednocześnie nie uciskać jej. Po zakup wybierz się ze skarpetkami, które będziesz zakładał do gry, a jeśli takowych jeszcze nie masz - kup przy okazji wizyty w sklepie golfowym. Torba golfowa to również niezbędny element w trakcie zakupów i wizyty na polu golfowym.

Jak wybrać rozmiar, który będzie idealny do gry?Mierząc buty nie spiesz się. Wiele modeli ma wnętrze wykonane z materiału, który dopasowuje się do stopy. Trwa to jednak chwilę. Buty golfowe powinny mieć długość o około 0,5 cm większą niż stopa gracza zaś dla juniorów, którzy szybko rosną, margines ten można zwiększyć do 1 cm. Jeżeli wynikający z pomiarów rozmiar jest na pograniczu dwóch, wybierz większy. Prawidłowe trzymanie stopy zapewni system sznurowania (np. BOA).

BOA jest dobrym wyborem jeszcze z jednego względu. Swing jest tak energiczny, że powoduje rozluźnienie sznurówek. System oparty na linkach doskonale trzyma stopę cały czas i nie ulega poluzowaniu.

Czy warto wybrać buty golfowe znanej marki?Jeżeli przewidujesz, że golf nie jest tylko przygodą wakacyjną, zaopatrz się w buty golfowe z ocieplającą wkładką. Docenisz ją po spędzeniu kilku godzin na greenie w chłodny dzień.

Decydując się na buty znanych marek golfowych (np.: Footjoy, Calaway, Adidas, Mizuno, Skecher) odnosisz dwie korzyści. Są one liderami, jeśli chodzi o wprowadzanie nowości. Stosują standaryzację i niezależnie w jakiej części globu buty golfowe zostały wyprodukowane, mają wewnątrz tej samej marki identyczną numerację.