tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 marca 2021

Zatrzymanie pijanego kierowcy volkswagena. Miał prawie 3 promile

29 marca około godziny 15.20 dyżurny KMP Tychy otrzymał zgłoszenie, że ulicą Niepodległości porusza się samochód osobowy marki volkswagen, za kierownicą którego najprawdopodobniej siedzi nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna został zatrzymany na ul. Nałkowskiej.

Pijany kierowca zatrzymany na ul. Nałkowskiej  - 29.03.2021
Pijany kierowca zatrzymany na ul. Nałkowskiej · fot. 112tychy.pl


Styl jazdy zaniepokoił mieszkańca. Policjanci z drogówki skontaktowali się telefonicznie ze zgłaszającym, który pomógł im „namierzyć” podejrzanego kierowcę. Mundurowi zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej 51-latka.

Kierowca volkswagena poddany został badaniu trzeźwości, które wykazało około 1,4 mg/l co daje prawie 3 promile w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do tyskiej komendy policji celem wykonania dalszych czynności. Nieodpowiedzialny kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. O losie 51-latka zdecyduje prokurator i sąd.

Na miejsce zdarzenia zadysponowany został patrol straży miejskiej oraz holownik. Pojazd, którym poruszał się nietrzeźwy mężczyzna został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking.

Szybkie i skuteczne zatrzymanie sprawcy przestępstwa było możliwe dzięki reakcji świadka. To kolejny efekt kampanii "Nie reagujesz-akcpetujesz". Policja przypomina, że jazda na „podwójnym gazie” oprócz tego, że jest zabroniona to jest także ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia nie tylko kierowcy ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

ar / tychy.info
źródło: KMP Tychy, 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.