tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 30 marca 2021

W Tychach najwięcej w regionie zakażeń na 10 tys. mieszkańców

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Jeszcze wczoraj, według danych opracowanych przez Śląski Urząd Wojewódzki, Tychy były na 6. miejscu pośród miast powiatowych w regionie pod względem liczby zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców. We wtorek, 30 marca sytuacja w naszym mieście jest najgorsza na Śląsku. Publikujemy wykresy opracowane przez ŚUW na podstawie danych Ministerstwa Zdrowia.

Reklama

Na wykresie podano udział procentowy testów pozytywnych na SARS-CoV-2 - stan na dzień 30 marca. Kolejność powiatów - od największej ilości zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców.

Według danych ŚUW w Tychach w ostatniej dobie odnotowano najwięcej pozytywnych wymazów w kierunku wirusa SARS-CoV-2 na 10 tysięcy mieszkańców w całym województwie. Wydano 346 zleceń POZ na testy w kierunku koronawirusa. 194 dały wynik pozytywny (44 procent). Pojawiło się 187 nowych infekcji.

ŚUW - 30.03

ŚUW - 30.03


Sytuacja epidemiczna - stan na dzień 29 marcatychy zakażenia

tychy zakażenia


W poniedziałek Tychy znalazły się na 6. miejscu wśród miast powiatowych i powiatów z największą ilością zakażeń. Tu odnotowano w poniedziałek 128 pozytywnych testów. Wystąpiło 121 nowych infekcji. Drugie miejsce w tabeli zajął sąsiedni powiat bieruńsko-lędziski.

ar / tychy.info

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj