tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 marca 2021

Jak działa kurier Poczty Polskiej?

Materiał partnera:

Pocztex to firma kurierska, która została wyodrębniona z Poczty Polskiej. Dzięki temu świetnie dostosowuje się do potrzeb współczesnych klientów. Pocztex korzysta z doświadczeń monopolisty, jego floty samochodowej oraz punktów logistycznych. Dostarcza przesyłki krajowe i zagraniczne w najkrótszym możliwym czasie. Najczęściej gwarantuje dostawę paczek na następny dzień roboczy po nadaniu jej do godziny 17.00 w miastach wojewódzkich lub do 15.00 w pozostałych miejscowościach.

Jak działa kurier Poczty Polskiej?


Gdzie można nadać paczki Pocztex?Z usług Pocztexu korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi - szczególnie z sektora e-commerce. Przesyłki można nadawać zarówno w systemie "do drzwi do drzwi" po zamówieniu telefonicznym lub też przez stronę internetową lub w placówkach pocztowych. Jest więc szereg możliwości, które sprawiają, że sam proces można dostosować do swoich potrzeb. Uruchomił również Pocztex śledzenie przesyłek w funkcjonalnym panelu na stronie internetowej lub w aplikacji. W ten sposób można szybko sprawdzić, gdzie jest paczka i kiedy zostanie dostarczona do odbiorcy.

Za pośrednictwem Pocztexu można nadać paczki wadze nawet do 50 kg z bardzo różnorodnymi ładunkami. Nie mogą się one oczywiście znajdować na liście towarów zakazanych w transporcie. Kurier przewozi przesyłki standardowe i niestandardowe, przy czym ta druga opcja jest droższa. Każda z nich w standardzie jest ubezpieczona do wysokości 1000 zł. Za wyższą ochronę oraz za inne dodatkowe opcje takie jak na przykład trzeba zapłacić. Bezpłatne jest w Pocztex śledzenie paczki. Cena usługi jest zależna przede wszystkim od wagi i wymiarów przesyłki.

Jak korzystać w Pocztex ze śledzenia przesyłek?Pocztex śledzenie przesyłek to jedna z chętniej i częściej wykorzystywanych opcji. Pozwala na monitorowanie ich drogi w wygodnym panelu online. Klienci mogą również zamówić powiadomienia SMS lub email o kolejnych etapach realizacji usługi i samym doręczeniu. Tego typu kontrola statusu jest szczególnie ważna dla sklepów internetowych, ponieważ dla nich terminowe doręczenia są priorytetowe. Paczkę można nadać i odebrać pod wskazanym adresem, w jednym z 4200 punktów pocztowych lub na jednej z tysiąca stacji Orlen, które znajdują się na terenie kraju. Wielu klientów decyduje się na odbiór w punkcie, ponieważ daje to swoistą niezależność, a także redukuje koszty dostawy. Nadawca o tym fakcie zostanie poinformowany w module Pocztex śledzenie przesyłek w panelu online. Numer przesyłki wystarczy wpisać w wyszukiwarkę, by poznać aktualny status paczki. Ta informacja jest niezbędna także wtedy, gdy się chce przesunąć godzinę doręczenia.