tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 marca 2021

Wyższe płace w tyskich firmach motoryzacyjnych

450 zł brutto - takie podwyżki płac otrzymają pracownicy dwóch tyskich spółek motoryzacyjnych: MA Polska oraz Denso Thermal Systems Polska. Wzrost wynagrodzeń to efekt negocjacji przeprowadzonych z pracodawcami przez „Solidarność” i inne zakładowe organizacje związkowe.

Zakład Denso Tychy
fot. www.denso-ts.pl


W Denso Thermal Systems Polska podwyżki wejdą w życie 1 kwietnia. Złożą się na nie podniesienie stawek godzinowych o 2,27 zł brutto oraz wzrost miesięcznej premii.

- Cały czas negocjujemy jeszcze wielkość jednorazowej nagrody rekompensującej pracownikom brak podwyżek w 2020 roku Kolejne spotkanie w tej sprawie zaplanowane zostało na 7 kwietnia - mówi Wanda Stróżyk, przewodnicząc a MOZ NSZZ „Solidarność” FCA Poland. Ta organizacja obejmuje też pracowników firmy Denso Thermal Systems.

W firmie MA Polska podwyżki wejdą w życie dwa miesiące później niż w Denso, czyli 1 czerwca. Zgodnie z porozumieniem zawartym przez pracodawcę ze związkami zawodowymi 17 marca płace zasadnicze w firmie wzrosną o 450 zł brutto. Pociągnie to za sobą wzrost innych składników wynagrodzenia. Strony uzgodniły ponadto, że do końca marca na konta pracowników trafi 600 zł brutto premii z okazji Świąt Wielkanocnych.

- Z wysokości podwyżek jesteśmy zadowoleni, choć pewne rozczarowanie wzbudził fakt, że wejdą one w życie dopiero w czerwcu. Podczas rozmów pracodawca cały czas zwracał uwagę na trudną sytuację i niepewność związaną z pandemią koronawirusa. Wspólnie z pozostałymi organizacjami związkowymi doszliśmy do wniosku, że nie ma sensu przeciągać negocjacji, bo pracodawca nie jest w stanie dać nic więcej i zdecydowaliśmy się na podpisanie porozumienia w takim kształcie - mówi Grzegorz Duda, przewodniczący zakładowej „Solidarności”.

MA Polska zatrudnia ok. 2 tys. pracowników. Największym odbiorcą części produkowanych w spółce jest tyska fabryka FCA. Z kolei produkujący m.in. deski rozdzielcze dla FCA zakład Denso Thermal Systems Polska zatrudnia ok. 600 osób.

ar / tychy.info, źródło: http://www.solidarnosckatowice.pl/

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.