tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 lutego 2016
  • 15 lutego 2016

Niebanalne Walentynki w Browarium

Za nami:

Okaż serce inaczej niż zwykle i zostań dawcą szpiku. W Tyskim Browarium będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku w sobotę i poniedziałek (13 oraz 15 lutego) w godzinach 15.00 do 19.00. Pomogą w tym wolontariusze obecni przy stoisku w hallu wejściowym.

dkms
Okaż serce chorym na białaczkę. · fot. dkms


W naszym kraju co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Każdy może zachorować - niezależnie od wieku, płci czy dotychczasowego stanu zdrowia. Często jedyną szansą na życie dla chorego jest przeszczepienie szpiku kostnego lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. We współpracy z DKMS Polska Kompania Piwowarska po raz kolejny angażuje się w akcję mającą na celu zachęcanie do dołączania do bazy i oddawania szpiku.

Im więcej potencjalnych Dawców się zarejestruje, tym więcej szans na uratowanie życia dla chorych cierpiących na raka krwi. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy niespokrewnionego dla Pacjenta wynosi 1: 20.000 do 1: kilku milionów. Im więcej potencjalnych Dawców się zarejestruje, tym więcej szans na uratowanie życia dla chorych cierpiących na raka krwi.

Rejestracja polega na wypełnieniu formularza oraz pobraniu specjalnymi szpatułkami wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Dawcą może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 55 lat, ważąca minimum 50 kg i bez większej nadwagi, o ogólnie dobrym stanie zdrowia, która nigdy wcześniej nie rejestrowała się, jako potencjalny dawca.

Rejestracja oznacza gotowość do uratowania życia i zgodę się na obie metody pobrania w przypadku stwierdzenia zgodności z osobą chorująca na nowotwór krwi: pobranie z krwi obwodowej (w 80 proc. przypadków) lub z talerza kości biodrowej.

Jeśli masz wątpliwości odnośnie stanu swojego zdrowia, możesz skontaktować się bezpośrednio z Agnieszką Kwiatkowską z Fundacji DKMS za pośrednictwem maila lub telefoniczne - agnieszka.kwiatkowska@dkms.pl,. tel. (22) 882-95-60.

BM / tychy.info
źródło: Tyskie Browary Książęce

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.