tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2021

Nie przekazuj danych kart płatniczych i haseł do konta

Przestępcy przenoszą swoją działalność do internetu. Jednak często sami ułatwiamy im pracę udostępniając wszystkie dane i hasła do naszego konta. Policja ostrzega przed przestępcami dokonującymi kradzieży pieniędzy zgromadzonych na rachunkach bankowych oraz kartach kredytowych.

Reklama

Korzystasz z internetowych platform sprzedażowych? Nie daj się zwieść ofertami szybkiej sprzedaży wystawionych przedmiotów. Dokładnie zweryfikuj proponowane przez kupującego formy płatności i dostawy. Uważaj na przesyłane za pośrednictwem komunikatorów linki do rzekomej strony dostawy. Pamiętaj podając wszystkie dane swojej karty kredytowej lub hasła do bankowości elektronicznej narażasz się na utratę wszystkich swoich pieniędzy. Żaden bank oraz legalnie działający podmiot oferujący sprzedaż w internecie nie żąda danych umożliwiających dostęp do zalogowania się do bankowości elektronicznej.

Policja apeluje o zapoznawanie się z komunikatami w sprawie kradzieży i oszustw zamieszczanych przez wszystkie banki oraz internetowe platformy sprzedażowe. Mundurowi przestrzegają również przed wysyłaniem kodów do płatności BLIK osobom, których wiarygodność i tożsamość nie zostały potwierdzone.

Uwaga! W niektórych przypadkach oszuści żądają podania haseł do logowania do bankowości elektronicznej, a następnie akceptacji nowego urządzenia (np. telefonu), które będzie miało dostęp do konta bankowego. Jeżeli zaakceptujemy zmianę, złodzieje przejmą nasze konta i będą mogli zabrać z nich wszystkie dostępne środki.

- Apelujemy, bądźcie ostrożni! Pod żadnym pozorem nie wchodźcie w nieznane linki i nie przekazujcie swoich danych osobowych, danych kart płatniczych oraz haseł do bankowości elektronicznej. Nie akceptujcie również nowych urządzeń, które mogą mieć dostęp do Waszych kont bankowych. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed utratą pieniędzy - zwracają uwagę policjanci.

Nie przekazuj danych kart płatniczych i haseł do konta — możesz paść ofiarą oszustwa!

BM / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.