tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2021
  • 28 marca 2021

Metodą "na policjanta" wyłudził 90 tys. zł. Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”. Poszukiwany jest złodziej, który wyłudził od seniorki 90 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło 18 lutego przy ulicy Grota Roweckiego w Tychach. Wszyscy, którzy rozpoznają osobę ze zdjęć, proszeni są o kontakt z tyską komendą.

Reklama

Metodą "na policjanta" wyłudził 90 tys. zł. Rozpoznajesz tego mężczyznę? - 02.2021 · fot. KMP Tychy


W toku prowadzonego dochodzenia uzyskano zdjęcia, na których jest wizerunek mężczyzny, który może posiadać istotne dla wyjaśnienia sprawy informacje.

Rysopis: Mężczyzna wiek około 30 lat, ubrany w bluzę koloru jasnego z napisami, naszywkami, spodnie jasne, buty ciemne, posiada torbę przewieszona przez ramię koloru ciemnego, ciemna czapka z napisami, posiada założoną maseczkę.

Wszyscy, którzy wiedzą coś na temat zdarzenia bądź rozpoznają osobę ze zdjęć, proszeni są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach - Tychy aleja Bielska 46, pod numer telefonu 47 85 512 30, telefonem alarmowym 112 lub adresem e-mail: ppm@tychy.ka.policja.gov.pl.

Tyska policja przypomina, że sposoby działania przestępców wyłudzających pieniądze są bardzo podobne. Zazwyczaj dzwonią do wybranej ofiary i opowiadają historię, która ma przekonać do szybkiego przekazania gotówki. Oszuści podają się za różne osoby - policjantów, pracowników, członków rodziny. Pytają czasem o wysokość emerytury lub o pieniądze posiadane w domu i na kontach bankowych.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.