tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2021
  • 28 marca 2021

Tyski Festiwal Monodramu MOTYF online - zobacz program!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Za nami:

Na kanale YouTube Teatru Małego możemy obejrzeć konkursowe spektakle prezentowane w ramach 13. Tyskiego Festiwalu Monodramu MOTYF. Przedstawiamy zaktualizowany program wydarzenia, które przeniosło się do internetu! Znane są już wyniki konkursu. Nagrodę Grand Prix otrzymał monodram „Trzy ćwierci do śmierci”.Pierwszym ze spektakli był monodram Piotra Rybaka "Bastyl/Ja - Sprawa życia i śmierci", który opowiada o dramacie gubernatora Bastylii Markiza de Launay.

Następnie Teatr Mały zaprosił na transmisję spektaklu Nikoli Mierzejewskiej „Imago" w reżyserii Grzegorza Stawiaka, który jest próbą odpowiedzi na sensualne doświadczenie spotkania z bezpostaciową osobowością.Monodram „Trzy ćwierci do śmierci" w reżyserii Karoliny Martin i Mateusza Smacznego można obejrzeć od 25 marca. Spektakl to podróż Babuchy na granicy dwóch światów. Bohaterka pragnie zakończyć swój zbyt długi żywot. Wcześniej jednak musi dokonać rachunku sumienia. Czy ciąży na niej przekleństwo złych ludzi? A może sama odpowiada za swoje nieszczęście? Czy ktoś przyjdzie jej z pomocą?Tego dnia dostępna była transmisja monodramu "Nigdy nie było mi dobrze w czerwonym" w reżyserii Anety Ćwieluch. To spektakl o wolności czegoś i wolności od czegoś. To trochę "orwellowski" obraz przyszłości, który jakże jest współczesny. Pani "Po" to ostrzeżenie, a może pogodzenie?- W ostatni dzień prezentacji konkursowych pokażemy aż trzy spektakle. O godz. 16.00 monodram Anety Spirydowicz „Będzie ciasno". Monodram porusza kwestie trudu funkcjonowania niezależnie, poza systemem. O 17.30 monodram "33" Mateusza Nędzy, który porusza kwestie samotności. Przeprowadzki z miejsca na miejsce oraz braku kontaktu z bliskimi. O godz. 18:30 "Hermenegilda K'' Doroty Kaczor. To tragikomedia o samotności i próbie radzenia sobie z przemijaniem. Spektakl to ukłon w stronę artystów, którzy odchodzą zapomniani. Inspirowany twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima - mówi Paweł Drzewiecki, dyrektor Teatru Małego w Tychach.

Program Festiwalu:motyf online


Podczas Festiwalu jury konkursowe w składzie: Irena Jun, Jolanta Niestrój-Malisz oraz Mikołaj Grabowski ocenili nadesłane propozycje. Znamy wyniki!

Wyniki konkursu  • Grand Prix dla Karoliny Martin za monodram pt.: „Trzy ćwierci do śmierci” w reż. Karoliny Martin i Mariusza Smacznego w wysokości 4000 zł,
  • I nagroda dla Małgorzaty Kowalczyk za monodram pt.: „Polowanie na sarnę” w reż. Anny Piotrowskiej w wysokości 2500 zł,
  • II nagroda dla Anety Spirydowicz za monodram pt.: „Będzie ciasno” w autorskiej inscenizacji w wysokości 1500 zł,
  • II nagroda dla Joanny Gorzały za monodram pt.: „Rajcula warzy” w reż. Aliny Moś-Kerger w wysokości 1500 zł,
  • Wyróżnienie dla Nikoli Mierzejewskiej za monodram pt.: „Imago” w reż. Grzegorza Stawiaka w wysokości 500 zł.


Przypominamy, że wszystkie prezentacje konkursowe są dostępne do niedzieli, 28 marca!

Zapraszamy na kanał Teatru Małego w serwisie YouTube.

ar / tychy.info, źródło: Teatr Mały

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj