tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 marca 2021

Policjanci podsumowali akcję Prędkość: odnotowano 59 wykroczeń

Tyscy policjanci przeprowadzili działania „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na tyskich drogach. Mundurowi ujawnili łącznie 59 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości, które najczęściej tłumaczone były pośpiechem.

W trakcie sobotnich działań pod nazwą „Prędkość” mundurowi ujawnili łącznie 59 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Kierowcy często tłumaczą się pośpiechem, zapominając, że to właśnie prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków.

Policjanci przypominają:
  • Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków tj. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.
  • Prowadząc pojazd należy też utrzymywać prędkość, która zapewnia bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu, aby w razie nagłego hamowania uniknąć zderzenia.
  • Apelujemy do wszystkich kierujących, aby przestrzegali przepisów dotyczących dozwolonej prędkości jazdy!

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.