tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 25 marca 2021

Bez przeszkód - pierwszy projekt dla osób niepełnosprawnych w Tychach

Centrum Integracji Społecznej w Tychach w ramach projektu pn. „Bez przeszkód” zapewnia wsparcie osobom niepełnosprawnym, które są nieaktywne zawodowo. To nowa propozycja dla osób z Tychów i województwa śląskiego, chcących wrócić na rynek pracy.

Reklama

Uczestnicy projektu będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach psychologicznych i szkoleniach zawodowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Skorzystają z doradztwa i staży zawodowych. Ponadto będą mogli przygotować się do pracy w zawodzie technik prac biurowych.

- Projekt wyróżnia wyjątkowa oferta wsparcia dla osób niewidomych i niedowidzących. Uczestnicy uzyskają pomoc w ćwiczeniu umiejętności dnia codziennego, trening mobilności oraz opiekę tyflopedagoga i psychologa - mówi Bartłomiej Szymczyk, kierownik Centrum Integracji Społecznej w Tychach prowadzonego przez fundację Internationaler Bund Polska.

Forma oraz zakres wsparcia ustalany jest indywidualnie z każdym uczestnikiem.

Zajęcia realizowane będą w Centrum Integracji Społecznej w Tychach indywidualnie bądź w małych grupach. Udział w projekcie jest bezpłatny. W ramach projektu powstanie również nowe miejsce - Klub Integracji Społecznej przeznaczony specjalnie dla osób niepełnosprawnych.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.