tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 marca 2021

Materace Tychy - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Materiał partnera:

Urządzając wymarzoną sypialnię, często myślimy o kolorystyce, układzie mebli, o dodających przytulności bibelotach czy nastrojowym oświetleniu. Na taką samą uwagę, o ile nie większą, zasługuje jednak jej najważniejszy element - profesjonalny materac sypialniany, który posłuży nam na lata. Na co zwracać uwagę przy jego zakupie, a jakich błędów unikać?

Materace Tychy - na co zwrócić uwagę przy zakupie?


Przy wyborze idealnego materaca nie możemy kierować się obiegowymi opiniami ani nawet rekomendacjami znajomych czy rodziny. Oczywiście, to zazwyczaj bardzo cenne spostrzeżenia, jednak komfort snu jest kwestią bardzo indywidualną, a identyczny model materaca jednej osobie przypadnie do gustu, a dla innej będzie nie do przyjęcia. Najważniejszym kryterium wyboru są indywidualne cechy i preferencje przyszłego użytkownika: jego wiek, masa ciała oraz stan zdrowia - zwłaszcza wady kręgosłupa, ewentualne choroby układu krążenia, nadmierna potliwość czy też astma oskrzelowa. Musimy bowiem wiedzieć, że najlepsze modele materacy dzięki nowoczesnym rozwiązaniom potrafią zapewnić nie tylko sto procent komfortu, ale posiadają też certyfikowane właściwości ortopedyczne, przeciwodleżynowe, antyalergiczne czy nawet termoregulacyjne. Jednym słowem - stają się codziennym sprzymierzeńcem w walce o zdrowie układu kostnego, wspierając go i chroniąc przed poważnymi schorzeniami (więcej na temat dobrych praktyk profilaktycznych przeczytasz na: zdrowykregoslup.pl).

materac-sprezynowy-a-materac-piankowy


Materac sprężynowy a materac piankowyMaterac sprężynowy to taki, którego konstrukcja wykorzystuje specjalne sprężynki umieszczane w materiałowych kieszonkach - pod naciskiem ciała sprężyny odpowiednio „pracują”, dopasowując się idealnie do kształtu sylwetki. Dobrej jakości materace sprężynowe zapewniają bardzo wysoką elastyczność punktową, co oznacza, że podczas wypoczynku mięśnie nie muszą wykonywać dodatkowej pracy, a nasze ciało regeneruje się i dogłębnie odpręża.Alternatywą dla materacy sprężynowych są materace piankowe - zbudowane na bazie najnowocześniejszych pianek wysokoelastycznych, termoelastycznych czy lateksowych. Takich materacy piankowych nie należy absolutnie mylić z tanimi modelami na bazie pianki poliuretanowej, która nie wykazuje żadnych właściwości ortopedycznych! Profesjonalne materace piankowe wykorzystują najnowocześniejsze technologie i tworzywa, a na podstawie rygorystycznych testów kwalifikują się w większości jako produkty medyczne, w tym przeciwodleżynowe.

Na jakie właściwości materaca zwracać uwagę?
Niezależnie od tego, czy materac jest sprężynowy, piankowy czy też hybrydowy (łączący te dwie technologie), przed zakupem musimy zwrócić uwagę na jego kluczowe właściwości, takie jak:

  • strefy twardości, czyli poziome podziały odpowiadające za właściwe podparcie newralgicznych obszarów ciała (najlepsze materace mają aż 7 stref podparcia);
  • oznaczenie twardości materaca od H1 do H4 (na podstawie wagi użytkownika);
  • dodatkowe cechy podnoszące komfort użytkowania, jak np. układ wentylacyjny sprzyjający alergikom czy właściwości termoregulacyjne materaca.


Gdzie szukać dobrego materaca?Profesjonalne materace w Tychach oferuje m.in. marka Hilding, której sztandarowe modele znajdziemy w tyskich sklepach, jak również w Gorzowie Wielkopolskim - zobacz materace w Gorzowie. Większość sklepów oferuje możliwość „przymierzenia się” do wybranego modelu, więc jeśli mamy taką możliwość, oceńmy twardość i wygodę na żywo. Nie warto kupować w ciemno!