tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2021

Centrum Gemini Park Tychy przygotowuje się do lockdownu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj

Lockdown zamknie część sklepów w Gemini Park Tych i Gemini Park Bielsko-Biała. Jak zapowiadają przedstawiciele obu galerii, od soboty klienci będą mieli dostęp do ponad 30 proc. oferty.

Gemini Park Tychy
Centrum Gemini Park Tychy przygotowuje się do lockdownu · fot. Gemini Park Tychy


Zaledwie 1,5 miesiąca od zniesienia ograniczeń w handlu i rok po pierwszym lockdownie, rząd znów częściowo zamyka galerie handlowe. Już po raz czwarty w ciągu roku odwiedzający centra będą mieli dostęp tylko do wybranych sklepów i punktów usługowych, w tym do tzw. sklepów pierwszej potrzeby. Z takimi ograniczeniami spotkają się także klienci dwóch centrów Gemini Park w Tychach i Bielsku-Białej.

Już od najbliższej soboty w obu obiektach zakupy będzie można zrobić wyłącznie w sklepach spożywczych, drogeriach, a także w sklepach zoologicznych i księgarniach. Czynne pozostaną dalej saloniki prasowe, a także wybrane punkty usługowe, w tym m.in. pralnie, banki, salony optyczne i fryzjerskie. W Gemini Park Bielsko-Biała otwarta będzie także apteka.

Restauracje i kawiarnie w obu centrach działać będą natomiast tak jak przez ostatnie miesiące, prowadząc sprzedaż wyłącznie na wynos, a w wielu przypadkach także z dostawą do domu przy pomocy własnych dostaw, a także aplikacji m.in. Glovo czy Uber Eats.

- Przez najbliższe 3 tygodnie nasi klienci będą mogli zrobić zakupy tylko w wybranych sklepach, także zakupy przedświąteczne. Listę czynnych sklepów najpewniej poznamy w najbliższych dniach, bo wciąż prowadzimy rozmowy z najemcami. Szacujemy jednak, że podobnie jak w styczniu, tak i tym razem działalność prowadzić będą wszyscy najemcy, którzy będą mieli taką możliwość. Oznacza to, że ponad 30% oferty centrów Gemini Park w Tychach i Bielsku-Białej dostępne będzie dla kupujących - mówi Anna Dworak, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Bielsko-Biała.

Niestety pozostałe sklepy obejmą ograniczenia. Czasowo zamknięte zostaną sklepy m.in. z ofertą modową, jubilerzy, perfumerie, sklepy z ofertą dla dzieci czy z ofertą RTV i AGD. W obu centrach handlowych nadal nieczynne pozostaną fitness cluby, a w Gemini Park Bielsko-Biała także kino. Jak zapowiada rząd, taki stan potrwa do 9 kwietnia.

- Dla wielu naszych sklepów lockdown jest potężnym ciosem, tym bardziej, że właśnie trwa towarowanie nowymi, wiosennymi kolekcjami, które zwykle o tej porze roku pojawiają się na wieszakach. W obecnej sytuacji te najpewniej prosto z kartonów trafią do sklepowych magazynów, gdzie przeczekają 3 tygodnie lub zostaną odesłane. Niestety tegoroczne zakupy świąteczne przyjdzie nam robić podobnie jak w minionym roku - mówi Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

Niezmienne od roku pozostają także zasady panujące w centrach handlowych. Na terenie galerii oraz w ich sklepach obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust maseczką. W czasie zakupów należy zachować dystans min. 1,5 metra, zwłaszcza w czasie oczekiwania w kolejce. Zaleca się także regularną dezynfekcję rąk przed zakupami i po zakupach. Służą do tego zarówno dyfuzory z płynem ustawione przed wejściami do sklepów i przy kasach, jak również dyfuzory rozlokowane na terenie galerii.

Podobnie jak w przypadku poprzednich lockdownów, tak i teraz w centra obowiązywać będą limity osób mogących przebywać tu jednocześnie. O tym, ile osób może wejść w tym samym czasie do galerii i do sklepu informować będą komunikaty zawieszone w widocznym miejscu, np. w witrynach sklepowych.

- Galerie Gemini Park od roku działają w zaostrzonym rygorze sanitarnym. Pod względem zapewnienia bezpieczeństwa jesteśmy więc doskonale przygotowani do obecnej sytuacji. Także otwarte sklepy wiedzą jak obecnie postępować, aby zakupy były bezpieczne zarówno dla klientów, jak i pracowników. Z uwagi na obecną sytuację rekomendujemy także odpowiedzialne zakupy. Warto, aby nasza wizyta w galerii była zaplanowana i celowa. Starajmy się także kupować w pojedynkę tak, aby cały proces przebiegał sprawnie - zaleca Aleksandra Zawodzińska.

Listę czynnych sklepów będzie można wkrótce znaleźć na stronach galerii tychy.geminipark.pl i bielskobiala.geminipark.pl

BM / tychy.info
źródło: Gemini Park Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Gemini Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Gemini Park Tychy" podaj