tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 18 marca 2021

Przywrócono 30-dniowy termin na zgłoszenie zbycia i nabycia pojazdu

W marcu ubiegłego roku, z powodu pandemii, ustawodawca wydłużył termin na zgłoszenie zbycia i nabycia oraz rejestracji pojazdu do 180 dni. W styczniu 2021 r. przywrócono 30-dniowy termin.

Reklama

Taka zasada obowiązywała jednak tylko do końca 2020 roku. W styczniu przywrócony zostały 30-dniowy termin. Prosimy o tym pamiętać, gdyż w przypadku jego niedotrzymania Wydział Komunikacji ma obowiązek nałożyć karę w wysokości od 200 do 1000 zł.

By zminimalizować czas oczekiwania na załatwianie spraw oraz zwiększyć bezpieczeństwo klientów w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Tychy na ul. Budowlanych 59, zagospodarowano dodatkowe pomieszczenie i oddzielono obsługę klienta indywidualnego od klienta instytucjonalnego (m.in. podmioty prowadzące działalność, instytucje).

- Biuro obsługi klienta instytucjonalnego zaprasza wszystkie podmioty rejestrujące zwiększone ilości pojazdów, natomiast główna sala w Wydziale Komunikacji przeznaczona jest wyłącznie dla klienta indywidualnego - mówi Maria Losko, naczelnik Wydziału Komunikacji UM Tychy.

Wszelkie informacje na temat zgłoszenie zbycia i nabycia oraz rejestracji pojazdu z zagranicy oraz innych spraw związanych z wydziałem komunikacji można uzyskać pod numerem tel.: 32 780 09 50 lub mailowo: komunikacja@umtychy.pl.

BM / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.