tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2021
  • 18 marca 2021

Rozpoczynają się remonty nawierzchni - na których ulicach?

Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach stopniowo rozpoczyna wiosenne remonty nawierzchni ulic w Tychach. Lista dróg, na których za chwilę rozpoczną się prace jest długa. Sprawdź, gdzie w najbliższym czasie ruszą remonty i gdzie spodziewać się utrudnień w ruchu. Jednym z poważniejszych wiosennych przedsięwzięć będzie remont alei Bielskiej.

Aleja Bielska, Cienista
Aleja Bielska, ul. Cienista · fot. MZUiM Tychy


Wraz z nadejściem wiosny ruszyły remonty na tyskich drogach. Chodzi głównie o naprawy cząstkowe, polegające na uzupełnianiu pozimowych ubytków w nawierzchniach.

- Prace te wykonywane są na bieżąco - mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Obecnie do napraw wykorzystywane są głównie mieszanki mineralno-asfaltowe wytwarzane i wbudowywane "na ciepło" oraz "na zimno".

W najbliższym czasie cząstkowe remonty prowadzone będą na ulicach: Bocheńskiego, Budowlanych, Brzozowej, Harcerskiej, Targiela, Turyńskiej, Oświęcimskiej, Poziomkowej, Nałkowskiej, Dmowskiego, Edukacji, Grota-Roweckiego, Konecznego i Wieniawskiego. Naprawy dotyczą również dróg gruntowych. Roboty przewidziano m.in. na ulicach: Dołowej, Gilów, Bławatków, Za drogą, Świerkowej, Agrestowej, Jakuba, Nadrzecznej, Barwnej i Mąkołowskiej.

Na tym nie koniec. Niebawem ruszą również poważniejsze prace. Chodzi o asfaltowe nakładki, jakie stosuje się na dłuższych odcinkach. Łącznie na ten cel z budżetu miasta przeznaczono blisko 3 mln. zł. W pierwszej kolejności do remontu przewidziano ulice: Oświęcimską (odc. od ul. Katowickiej do ul. Czarnej), Budowlanych (za skrzyżowaniem z ul. Glinczańską i Burschego) oraz al. Piłsudskiego (odc. od ul. Armii Krajowej do ul. Jordana).

Asfalt na Alei BielskiejOsobnym i jednym z poważniejszych drogowych remontów, jaki w tym sezonie zaplanowano w Tychach, będzie ten na al. Bielskiej. Jego koszt oszacowano na 2,5 mln. zł.

- Planowo prace będą koncentrowały się na odcinku al. Bielskiej od skrzyżowania z ulicami Edukacji i Budowlanych aż do wysokości ul. Sikorskiego - wyjaśnia dyrektor A. Kruczek - Tam, na wybranych fragmentach, stara nawierzchnia zostanie sfrezowana na całej szerokości drogi, a w razie potrzeby zostanie również uzupełniona podbudowa. Dopiero na tak przygotowanym podłożu będzie ułożona nowa asfaltowa nakładka.

W zakres prac wchodzi także regulacja urządzeń znajdujących się w drodze tj. studni kanalizacyjnych oraz wpustów ulicznych. Miejscowo przewidziano także wymianę krawężnika.

Ogłoszenie przetargu na remont al. Bielskiej planowane jest w kwietniu, co oznacza, że realizacji należy spodziewać się najwcześniej w maju.

ar / tychy.info
źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.