tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2021

Kradzieże i zniszczenia mienia w minionym tygodniu w Tychach

W pierwszej połowie marca policjanci z Tychów odnotowali kilka przypadków kradzieży oraz zniszczeń mienia.

Reklama

8 marca kilka minut przed godziną 10.00 Komenda Miejska Policji w Tychach odnotowała zgłoszenie dotyczące kradzieży dwóch telefonów komórkowych marki Samsung Galaxy M11 ze sklepu przy ul. Armii Krajowej.

Tego samego dnia w godzinach wieczornych (po godz. 19.00) policjanci WP KMP w Tychach zatrzymali mężczyznę lat 30 (zam. w Tychach), który w sklepie przy Alei Bielskiej dokonał kradzieży wiertarko-wkrętarki o wartości blisko 1000 zł. Ponadto okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Tychach zarządzeniem o ustalenie miejsca pobytu dla celów prawnych.

Z kolei w nocy 12 marca (o godz. 1.00) nieznany sprawca z prywatnej posesji przy ul. św. Elżbiety dokonał kradzieży pojazdu marki Audi A6.

W drugim tygodniu marca odnotowano również kilka przypadków zniszczeń. 13 marca o godzinie 9.47 wpłynęło zgłoszenie z ul. Generała Andersa, gdzie nieznany sprawca na parkingu dokonał zniszczenia mienia poprzez rozbicie przedniej szyby w samochodzie marki Audi 100.

W tym dniu, o godzinie 14.40 nieznany sprawca na terenie parkingu sklepu przy Alei Bielskiej dokonał zniszczenia pojazdu marki BMW, poprzez zarysowanie powłoki lakierniczej na błotniku i drzwiach pasażera, czym spowodował straty w wysokości około 2500 zł.

Natomiast 14 marca o godzinie 14.36 nieznany sprawca na ulicy Dunikowskiego dokonał zniszczenia mienia w postaci przebicia sześciu opon w pojazdach marki Skoda SuperB i Peugeot Boxer powodując straty w wysokości 5200 zł.

Postępowanie w powyższych sprawach prowadzi KMP w Tychach.

- Ponownie apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami przestępstw, by nie pozostawały obojętne wobec takich czynów i informowały o tym policję w myśl kampanii „Nie reagujesz akceptujesz” - zwracają uwagę mundurowi.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.