tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 14 marca 2021

[FOTO] Ewakuacja mieszkańców po odnalezieniu niewybuchu

Ewakuacja 14 osób z okolicznych domostw była konieczna po odnalezieniu niewybuchu z czasów II wojny światowej podczas prac budowlanych przy jednym z domów przy ulicy Modrzewiowej.

Reklama

Ewakuacja mieszkańców po odnalezieniu niewybuchu - 13.03.2021 · fot. 112tychy.pl


Zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu dyżurny KMP Tychy otrzymał w sobotę, 13 marca po godzinie 17.00. Według zgłoszenia podczas prac budowlanych przy jednym z domów na ul. Modrzewiowej odkopany został najprawdopodobniej niewybuch z czasów II wojny światowej. Na miejsce natychmiast zadysponowany został patrol policji oraz zastęp JRG Tychy (GCBA).

Po przebyciu na miejsce policjanci potwierdzili znalezisko. Podjęta została decyzja o konieczności ewakuacji czterech pobliskich domostw - łącznie 14 osób. Na miejsce zadysponowani zostali policyjni pirotechnicy z katowickiego pododdziału kontrterrorystycznego oraz do zabezpieczenia ich działań zespół ratownictwa medycznego. Przed godziną 19.00 policyjni pirotechnicy podjęli niewybuch. W eskorcie patroli tyskich stróżów prawa pirotechnicy wywieźli niebezpieczne znalezisko na poligon gdzie zostanie on unieszkodliwiony.

Działania zakończono około godziny 19.30.

mp / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.