tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 12 marca 2021

Uwaga na nielegalne firmy bukmacherskie!

Materiał partnera:

Nie da się tego ukryć, że nielegalnych bukmacherów jest coraz więcej, co powoduje, że początkujący gracze mogą się nawet nie zorientować, że obstawiają u nielegalnych bukmacherów. Dlatego też dziś przedstawimy ci, na co trzeba uważać, wybierając bukmachera!

Uwaga na nielegalne firmy bukmacherskie!


Kilka słów o prawie15 grudnia 2016 r. uchwalona została nowelizacja „Ustawy hazardowej”, która przyniosła wiele bardzo ważnych zmian. Po uzyskaniu ostatecznej decyzji, 1 kwietnia 2017 r. Dla całej branży gier w Polsce ten rok był przełomowy, zwłaszcza dla branży bukmacherskiej, ponieważ nowe przepisy skutecznie wyeliminowały szarą strefę. Wprowadzane zmiany mają na celu skuteczniejszą walkę z firmami, które nie płacą podatków w Polsce.

Dopóki jednak bukmacherzy uzyskają standardowe zezwolenia i wpłacają podatki do budżetu państwa, operatorzy z zagranicy mogą działać bez przeszkód. W przepisach ważna również była poprawa bezpieczeństwa oraz wdrażanie rozwiązań ograniczających ryzyko bankructwa osób uzależnionych, czy też uczestników zakładów. Z drugiej strony ustawodawca zachował również wiele regulacji. Oczywiście, tutaj operatorzy zakładów sportowych przyjęli to z pewnością ulgą, bo jak wszyscy wiemy, każda zmiana zwykle oznacza odebranie niektórych praw.

Legalni a nielegalni bukmacherzy - różniceBukmacherzy mogą świadczyć usługi w Polsce legalnie tylko wtedy, gdy Minister Finansów RP zezwoli na takie działania. O takie koncesje mogą ubiegać się tylko firmy, które spełniają określone wymagania, np. Firmy z odpowiednio wysokim kapitałem zakładowym mogą udzielić odpowiednich gwarancji finansowych, albo spółki z siedzibą w Polsce. Firmy zainteresowane organizacją hazardu w naszym kraju muszą również złożyć specjalny wniosek oraz odpowiednią liczbę dokumentów związanych z planowaną działalnością i samą firmą. Ministerstwo Finansów RP ma maksymalnie 6 miesięcy na rozpatrzenie wniosku.

Warto wspomnieć, że Minister Finansów wydaje osobne zezwolenie, aby bukmacherzy mogli oferować zakłady w stałych lokalizacjach, lub też w internecie. Ponadto prawo przewiduje również, że okres ważności wydanej licencji wynosi 6 lat, ale licencję można odnowić tylko raz. Można powiedzieć że po okresie tego czasu legalni bukmacherzy muszą poważnie zastanowić się, jak odnowić swoją licencję.

Jak upewnić się, że bukmacher u którego obstawiamy jest legalny?Aby mieć pewność, że dany serwis działa zgodnie z polskim prawem wystarczy śledzić najświeższe informacje z rynku bukmacherskiego i sprawdzać aktualną listę licencjonowanych portali. Początkujący powinni zwrócić uwagę i wprowadzić ich na tzw. Listę legalnych bukmacherów. Jeśli znajdziesz witrynę bukmacherską i nie jesteś pewien, czy działa zgodnie z przepisami, sprawdź, czy w stopce strony ma numer pozwolenia wydanego przez ministra finansów na operowanie zakładami bukmacherskimi. To najbardziej niezawodny i najszybszy sposób radzenia sobie z takimi problemami.

Mimo zakazu - nielegalni bukmacherzy nadal próbują działać w Polsce

Zanim przepisy o nowelizacji zakładów weszły w życie, wiele zagranicznych firm działało w Polsce bezprawnie, jednak żaden z polskich organów nie blokował możliwości świadczenia usług na rzecz obywateli. Sytuacja jest teraz zupełnie inna, ponieważ mimo iż operatorzy starają się blokować witryny nielegalnych bukmacherów, to okresowo i tak pojawiają się one na krótki czas, przez co nieświadomy gracz może popełnić poważny błąd.

Poniżej znajduje się aktualna lista najbardziej znanych, nielegalnych bukmacherów w Polsce:

  • Premiumbull
  • Bwin
  • 1XBET
  • Unibet
  • William Hill
  • Bet365
  • Expekt
  • Bet at home


Na świecie jest zbyt wiele firm bukmacherskich i trudno jest tutaj wymienić wszystkie z nich. Jednakże te najpopularniejsze znajdują się już na dostarczonej przez nas liście.

Czy każdy zagraniczny bukmacher jest w Polsce nielegalny?Oczywiście, że nie. Ustawa o grach hazardowych nie zakłada, że firmy mają siedzibę za granicą, jednakże jeśli chcą operować w Polsce legalnie, to muszą przynajmniej założyć filię w naszym kraju. Polscy ustawodawcy wymagają także od danej marki płacenia odpowiednich podatków za operowanie zakładami bukmacherskimi. W tym przypadku stanowi około 12% wartości każdego zakładu. Najczęściej jednak bukmacherzy przerzucają ten podatek na klientów.

Dlaczego gracze decydują się na obstawianie u nielegalnych bukmacherów?To bardzo proste, robią to z tego powodu, iż gracze chcą omijać podatki, które oczywiście pomniejszają wygraną. Niestety, jest to nielegalne, a złapanych na gorącym uczynku spotkają przykre konsekwencje. Ustawodawca przewiduje, że kara za nielegalne granie na zakładach bukmacherskich wynosi nawet do 120 stawek dziennych. Naturalnie ukarany zostaniesz ty, ustawodawca nie będzie próbował przecież ściągać podatku z zagranicznych firm, ponieważ koniec końców nie mogą oni oferować swoich usług w Polsce, prawda?