tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2021

"Bezpieczny pieszy": 60 wykroczeń, 1 poszukiwany i 1 nietrzeźwy kierowca

Ponad 60 wykroczeń, jeden poszukiwany i jeden nietrzeźwy kierujący to bilans działań "Bezpieczny pieszy" przeprowadzonych przez policjantów tyskiej drogówki. Apelujemy o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

W ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci tyskiej drogówki przeprowadzili akcję pod nazwą "Bezpieczny Pieszy". Na celowniku byli piesi oraz rowerzyści, a także ci kierujący, którzy popełniają rażące względem nich wykroczenia.

Podczas działań policjanci ujawnili łącznie 63 wykroczenia, które głównie dotyczyły przekraczania prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto mundurowi ujawnili jedną osobę poszukiwaną oraz nietrzeźwego kierującego, który wsiadł za kółko mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Przypominamy, kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Policjanci zwracają również uwagę, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej.

- Apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży, co zwiększa szansę pieszego na uniknięcie potrącenia w czasie złej widoczności - mówią mundurowi.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.