tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 18 marca 2021
  • 19 marca 2021

Możesz mieć wyczyszczone konto! Nie udostępniaj haseł!

Przestępcy przenoszą swoją działalność do internetu. Jednak często sami ułatwiamy przestępcom pracę udostępniając im wszystkie dane i hasła do naszego konta. Policja ostrzega przed przestępcami dokonującymi kradzieży pieniędzy zgromadzonych na rachunkach bankowych oraz kartach kredytowych.

Reklama

Korzystasz z internetowych platform sprzedażowych? Nie daj się zwieść ofertami szybkiej sprzedaży wystawionych przedmiotów. Dokładnie zweryfikuj proponowane przez kupującego formy płatności i dostawy. Uważaj na przesyłane za pośrednictwem komunikatorów linki do rzekomej strony dostawy. Pamiętaj, podając wszystkie dane swojej karty kredytowej lub hasła do bankowości elektronicznej narażasz się na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

Pamiętaj, żaden bank oraz legalnie działający podmiot oferujący sprzedaż w internecie nie żąda danych umożliwiających dostęp do zalogowania się do bankowości elektronicznej. Policja apeluje o zapoznawanie się z komunikatami w sprawie kradzieży i oszustw zamieszczanych przez wszystkie banki oraz internetowe platformy sprzedażowe. Policja przestrzega również przed wysyłaniem kodów do płatności BLIK osobom, których wiarygodność i tożsamość nie zostały potwierdzone.

BM / tychy.info
źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.