tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 marca 2021
  • 15 marca 2021

Rondo na Wartogłowcu będzie nosiło imię Zygmunta Hanusika?

Radni: Iwona Oleksiak, Anita Skapczyk, Aleksandra Wysocka-Siembiga, Marek Gołosz, Sławomir Wróbel, Andrzej Kściuczyk oraz Jarosław Hajduk złożyli wniosek w sprawie nadania rondu zlokalizowanemu w Tychach w dzielnicy Wartogłowiec (zbieg ulic Skotnicy/Goździków) imienia Zygmunta Hanusika.

Zygmunt Hanusik
Zygmunt Hanusik · fot. Tyska Galeria Sportu


Zygmunt Hanusik to zmarły w dniu 4 marca 2021 roku polski kolarz, trener, olimpijczyk z Meksyku z roku 1968. Urodzony w Tychach, całe życie związany z naszym miastem, mieszkający na osiedlu Wartogłowiec, gdzie znajduje się wspomniane rondo.

- Uważamy, iż jest to osoba wybitna, która zasługuje na takie upamiętnienie. Wniosek nasz popiera Rada Osiedla Wartogłowiec. Posiadamy informację, że poprzednia propozycja nazewnictwa tego ronda nie została zrealizowana z uwagi na wycofanie się z tego pomysłu wnioskodawców. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku - piszą radni.

BM / tychy.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.