tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 marca 2021

W SP 37 zapalił się gaz przy kotle. Pracownik szkoły z poparzeniami

W środę, 10 marca około godziny 13:30 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o wybuchu kotła gazowego w kotłowni budynku Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Konecznego. Na miejsce zgłoszenia natychmiast zadysponowani zostali strażacy z JRG Tychy, zespół ratownictwa medycznego, patrol policji oraz pogotowie gazowe. Na czas działań ruch na ul. Konecznego został wstrzymany.

Interwencja służb ratunkowych w SP nr 37 - 10.03.2021 · fot. 112Tychy


Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że doszło do zapłonu mieszaniny gazowo-powietrznej przy kotle. W wyniku tego poszkodowany został pracownik szkoły (mężczyzna). Doznał on poparzeń kończyny górnej (dłoni). Po zaopatrzeniu przez ratowników medycznych pozostał on na miejscu.

W wyniku tego zdarzenia pomieszczenie wraz z wyposażeniem nie uległo uszkodzeniu. Nie było konieczności ewakuacji uczniów i pracowników szkoły.

Przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci KMP Tychy. Po około dwóch godzinach działania na miejscu zostały zakończone.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.