tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2021

Przedwiosenne porządki w Tychach. Na drzewach arboryści

Wszyscy już spragnieni jesteśmy wiosennego słońca. Przyroda zaczyna się budzić, więc Tyski Zakład Usług Komunalnych przyspiesza z przedwiosennymi porządkami.

Reklama

Przedwiosenne porządki w Tychach. Na drzewach arboryści · fot. TZUK


Pracownicy wymiatają nie tylko pozimowe brudy, odpady i inne po-roztopowe niespodzianki, których nie chcemy oglądać na terenach zieleni urządzonej. Porządkują również drzewa, które po wnikliwych przeglądach, analizach i pogłębionych ekspertyzach przygotowują na nowy sezon, aby jak najlepiej zadbać o ich kondycję i bezpieczeństwo w ich otoczeniu.

TZUK robi wszystko, aby utrzymać miejski drzewostan w dobrym zdrowiu, aby służył nam niezwykle cennymi usługami dla ekosystemu, takimi jak:
  • łagodzenie skrajnych temperatur,
  • dbanie o obieg wody, czyli łagodzenie suszy lub efektów deszczy nawalnych w postaci lokalnych podtopień,
  • wspieranie bioróżnorodności i równowagi w przyrodzie (np. więcej ptaków = mniej dokuczliwych owadów)
  • wspieranie dobrego samopoczucia mieszkańców...


W najbliższym czasie będziemy oglądać arborystów wspinających się na drzewa w Tychach przy ulicach: Andersa, Armii Krajowej, Damrota, Dmowskiego, Elfów oraz przy al. Niepodległości. Będą zakładać wiązania, wykonywać cięcia korygujące i testy obciążeniowe (część takich badań miała już miejsce w grudniu 2020).

- Przyjrzyjcie się ciężkiej i niebezpiecznej pracy tych ludzi. Będą jeszcze nie raz widoczni na miejskich drzewach, bo to dopiero początek drogi... - zapowiada TZUK.

BM / tychy.info

źródło: Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.