tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 9 marca 2021

GIS: sanepid zbiera wywiady epidemiologiczne

Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami. Jej pracownicy w czasie takiej rozmowy proszą o potwierdzenie danych, a nie o ich podanie - podkreśla GIS, ostrzegając przed oszustami.

Reklama

Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega przez anonimowymi osobami próbującymi wyłudzić dane. GIS podał, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami "w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych".

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej - jak wyjaśniono - przeprowadzają wywiady epidemiologiczne z osobami, których dane zawarte są w systemach teleinformatycznych, wykorzystywanych zgodnie z przepisami.

- Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np. umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych - ostrzega GIS.

Główny Inspektorat Sanitarny podkreśla, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie o ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać.

BM / tychy.info

źródło: PAP

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.