tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

 • 8 marca 2021

Punkty Obsługi Klienta przenoszą się do internetu

Od 22 marca zapraszamy pasażerów korzystających z Punktów Obsługi Klienta do załatwiania spraw zdalnie poprzez Portal Klienta i aplikacje mobilne. W dalszym ciągu do dyspozycji podróżnych pozostaje sieć blisko 800 punktów sprzedaży stacjonarnej, ponad 120 automatów biletowych oraz 10 Punktów Obsługi Pasażera.

Punkt Obsługi Pasażera przy ul. Pocztowej w Katowicach
Punkt Obsługi Pasażera przy ul. Pocztowej w Katowicach · fot. ZTM


40 Punktów Obsługi Klienta kończy swoje stacjonarne działanie. Sprawy tam kierowane, związane z Kartą ŚKUP, będzie można załatwić bez wychodzenia z domu. Tak jest szybciej, wygodniej i bezpieczniej, szczególnie w czasach pandemii.

Zamówione do 6 marca karty ŚKUP będzie można odbierać w Punktach Obsługi Klienta do 20 marca. 22 marca nieodebrane z Punktów Obsługi Klienta karty zostaną przekazane do Punktów Obsługi Pasażera. Natomiast karty zamawiane po 6 marca będzie można nadal zamawiać z przesyłką do domu (więcej informacji na stronie ZTM) przez Portal Klienta lub odbierać w 10 Punktach Obsługi Pasażerów.

odbiór śkup


Portal Klienta dostępny jest pod adresem www.portal.kartaskup.pl. Aplikację mobilną można pobrać w sklepach Google Play (Mobilny ŚKUP - Aplikacje w Google Play) oraz Apple Store (‎Aplikacja Mobilny ŚKUP w App Store). Informacje dotyczące obsługi aplikacji dostępne są na stronie Metropolii GZM.

Dla pasażerów, którzy chcą załatwiać sprawy stacjonarnie, przygotowane zostały dwie możliwości: automaty biletowe i Punkty Obsługi Pasażera. W automatach biletowych możliwy jest zakup biletu elektronicznego na kartę ŚKUP, zmiana PIN-u karty, doładowanie elektronicznej portmonetki, otrzymanie niespersonalizowanej karty ŚKUP, sprawdzenie stanu karty oraz wyświetlenie ostatnich operacji.

Lokalizacje ponad 100 biletomatów można sprawdzić na stronie ZTM w zakładce Bilety i ŚKUP/Biletomaty.

Punkty Obsługi Pasażerów, znajdują się w następujących miejscach:
 • Bytom, pl. Wolskiego,
 • Chorzów, Rynek 8/1,
 • Gliwice, pl. Piastów 2,
 • Katowice, dworzec kolejowy,
 • Katowice, ul. Pocztowa 10,
 • Katowice, Barbary 21 A,
 • Piekary Śląskie, ul. Jana Pawła II 46,
 • Sosnowiec, ul. Warszawska 3/17,
 • Tychy, al. Marszałka Piłsudskiego 12,
 • Tarnowskie Góry, ul. Pokoju 1.


Do dyspozycji pasażerów pozostaje również blisko 800 punktów sprzedaży stacjonarnej, ich dokładne rozmieszczenie można sprawdzić na mapie na stronie ZTM w zakładce Mapa.

Zainteresowani pasażerowie mogą zgłaszać chęć odbioru karty ŚKUP w innej lokalizacji niż wskazane w tabeli pod adresem e-mail: kancelaria@metropoliaztm.pl. W treści maila należy podać takie informacje jak: imię, nazwisko, lokalizacja Punktu, do którego została skierowana karta oraz lokalizacja Punktu, do którego ma zostać przekierowana karta.

Przygotowano także specjalną tabelę prezentującą, gdzie pasażerowie mogą załatwić poszczególne sprawy po zamknięciu Punktów Obsługi Klienta:

gdzie załatwić sprawy


W razie pytań zapraszamy do kontaktu z bezpłatną infolinią pod numerem 800 16 30 30.

BM / tychy.info, źródło: ZTM

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.