tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 marca 2021

Małe dziecko potrzebowało pomocy. Był problem z dotarciem służb

W niedzielę, 7 marca około godziny 19:20 służby otrzymały zgłoszenie, że w jednym z domów przy ul. Tetmajera małe dziecko potrzebuje pilnej pomocy. Ze względu na to, że nie było wolnego naziemnego zespołu ratownictwa medycznego, na miejsce zadysponowany został śmigłowiec LPR - Ratownik 4 z bazy w Katowicach Muchowcu.

Interwencja służb ratunkowych przy ul. Tetmajera - 7.03.2021 · fot. 112Tychy


Strażacy zabezpieczyli i wyznaczyli miejsce na parkingu pobliskiego dyskontu spożywczego. Po kilku minutach okazało się jednak, że śmigłowiec nie przyleci. Przylot został odwołany ze względu na zmierzch oraz brak wyznaczonego na terenie miasta Tychy tzw. lądowiska gminnego. Załoga śmigłowca LPR - Ratownik 4 na miejsce zdarzenia została przywieziona przez strażaków JRG 1 Katowice Szopienice (SLBus).

Po przybyciu na miejsce lekarza i ratowników podjęta został decyzja o konieczności transportu dziecka do szpitala w Katowicach Ligocie. Maluch pod opieką rodzica oraz lekarza i ratownika LPR prywatnym pojazdem (rodziców) został przewieziony do szpitala. Po około godzinie działania na miejscu zostały zakończone.

BM / tychy.info, źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.