tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2021
  • 11 marca 2021

Historyczne zdjęcie: spacerowicze i budynki przy ul. J. Krasickiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Marzec to miesiąc, który daje nadzieję na rychłe nadejście wiosny. Aby uprzyjemnić oczekiwanie na długie, ciepłe i słoneczne dni prezentujemy kolejną fotografię w ramach naszego cyklu "Historyczne zdjęcia". Krótki rękaw przechodnia i sukienki pań pozwalają wnioskować, że w dniu, kiedy wykonano zdjęcie, pogoda sprzyjała spacerowiczom. Tego życzymy Wam na kolejne dni!

Budynki mieszkalne przy ulicy Janka Krasickiego
Budynki mieszkalne przy ulicy Janka Krasickiego ok. 1974 roku · fot. Andrzej Czyżewski


Zdjęcie przedstawia widok na wielokondygnacyjne budynki mieszkalne przy ulicy Janka Krasickiego (obecnie aleja Jana Pawła II). Pierwotnie znajdowały się w nich hotele dla pracowników Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Tychach. Na zdjęciu utrwalone pojedyncze postaci przechodniów zmierzających w stronę bloków.

Fotografia autorstwa Andrzeja Czyżewskiego pochodzi ze zbiorów Muzeum Miejskiego w Tychach.

Jeśli masz ciekawe, historyczne zdjęcie, którym chciałbyś się podzielić, prześlij je do nas za pomocą formularza Wyślij info wraz z krótkim opisem oraz oznaczeniem autora. Fotografie będziemy publikować cyklicznie na naszym portalu.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.