tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 marca 2021

[WIDEO] Powstał film edukacyjny Bądź widoczny z FRES - noś odblaski!

Dla policjantów bezpieczeństwo to priorytet. Mundurowi chętnie wspierają działania, które mogą przyczynić się do jego poprawy. W związku z tym, w ramach profilaktyki, policjanci z tyskiej drogówki włączyli się do akcji edukacyjnej „Bądź widoczny z FRES” realizując film wspólnie z przedstawicielami miasta Tychy oraz fundacją FRES. W przedsięwzięciu brali udział także strażacy, ratownicy medyczni oraz placówki oświaty.



Każdy kierowca ma świadomość tego, jak trudno zauważyć pieszego przy złych warunkach pogodowych. Niestety ta świadomość nie zawsze towarzyszy pieszym, a dla nich zderzenie z samochodem ma bardzo często tragiczne konsekwencje.

- Naszym celem jest zachęcanie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym. Noszenie odblasków ma duże znaczenie. Wcześnie zapadający zmrok, ciemne poranki, mgła, opady deszczu nie sprzyjają bezpieczeństwu pieszych - zwracają uwagę mundurowi.

Tyscy policjanci aktywnie uczestniczyli w realizacji filmu edukacyjnego · fot. KMP Tychy


Materiały odblaskowe działają na zasadzie odbijania padającego na nie światła. Pamiętajmy, że prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł pojazdu i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków. Widząc z daleka święcący punkt, kierowca ma więcej czasu na odpowiednią reakcję. Zyskane w ten sposób sekundy mogą uratować zdrowie czy nawet życie pieszego.

- Pieszych zachęcamy zatem do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym, ponieważ pozwalają uniknąć tragedii. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji - często ratującej zdrowie i życie - mówią policjanci i dodają: - Kierującym przypominamy, że omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu przepuszczenia niechronionych uczestników ruchu drogowego czy też wyprzedzanie w rejonie przejścia, są rażącymi wykroczeniami w ruchu drogowym oraz ogromnym zagrożeniem dla pieszych, którzy mogą nawet stracić życie w konfrontacji z samochodem.

BM / tychy.info, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.