tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2021

Bezpłatna mammografia przy markecie E. Leclerc w Tychach

Za nami:

Narodowy Instytut Onkologii im. M. Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy w Gliwicach zaprasza na bezpłatną cyfrową mammografię Panie urodzone w latach 1952-1971, a szczególnie te panie, które w tym roku (bez względu, w którym miesiącu) obchodzą 50 urodziny*.

Reklama

Badania w mammobusie gliwickiego Instytutu Onkologii wykonywane będą przy markecie E. Leclerc przy ul. Budowlanych 75 w dniach:
  • 24 i 25 lutego (środa i czwartek ) w godz. 10.00-17.00
  • 26 lutego ( piątek ) w godz. 8.30-15.30.


Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód osobisty oraz zdjęcia z poprzedniej mammografii - jeżeli była wykonana poza NIO Gliwice.

Więcej informacji na stronie:
http://www.io.gliwice.pl/dla-pacjenta/mammografia-w-mammobusie-coi

* Mammografia finansowana jest przez NFZ w ramach Populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi. Bezpłatne badanie przysługuje co 2 lata, ubezpieczonym Paniom w wieku od 50 lat (liczy się tylko rok urodzenia) do 69 lat.

Zasady bezpieczeństwa epidemicznego obowiązujące w mammobusie Narodowego Instytutu Onkologii:
  • przed wejściem do mammobusu prosimy o założenie maseczki tekstylnej zasłaniającej usta i nos,
  • bezpośrednio przy wejściu do mammobusu rejestratorka poprosi Panią o wypełnienie ankiety epidemiologicznej, wykona u Pani pomiar temperatury oraz poprosi o dezynfekcję rąk środkami dostępnymi w mammobusie,
  • personel mammobusowy stosuje środki indywidualnej ochrony tj: maski, przyłbice, rękawiczki jednorazowe, fartuchy oraz regularnie dezynfekuje dłonie;
  • po każdym zakończonym badaniu przeprowadzana jest dezynfekcja powierzchni mammografu oraz wszelkich powierzchni dotykowych tj.: klamki, poręcze, blaty, krzesła itp.;
  • wnętrze mammobusu jest regularnie wietrzone oraz zostało wyposażone w dodatkowe urządzenie wentylacyjne i dekontaminacyjne;
  • po każdym dniu pracy wnętrze mobilnej pracowni jest dokładnie czyszczone i dezynfekowane.


UWAGA! Jeżeli obecnie lub w ciągu ostatnich 7 dni miała Pani kaszel, gorączkę, duszność, katar lub inne objawy infekcji lub w ciągu ostatnich 14 dni kontaktowała się Pani z osobą z wymienionymi objawami lub chorą na koronawirusa, prosimy o NIE ZGŁASZANIE SIĘ na badanie do mammobusu i zaplanowanie mammografii w innym terminie.

OSOBY Z OBJAWAMI INFEKCJI NIE ZOSTANĄ PRZYJĘTE NA BADANIE.

BM / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.