tychy.info

Wiadomości

  • 23 lutego 2021
  • 24 lutego 2021

Najpiękniejsze miejsca w Portugalii na wakacje 2021

Artykuł sponsorowany:

Portugalia, chociaż popularnością nie dorównuje Grecji czy Hiszpanii, potrafi zaskakiwać. Położona nad Oceanem Atlantyckim przyciąga nie tylko miłośników morskich fal, ale i tych, którzy szukają niepowtarzalnego klimatu z lekką nutką nostalgii. Przepiękne wybrzeża, zabytkowa architektura, doskonała kuchnia i lokalne wina to tylko niektóre z atrakcji.

Najpiękniejsze miejsca w Portugalii na wakacje 2021
Algarve


Algarve - słoneczne południe PortugaliiAlgarve to najbardziej na południe wysunięty rejon Portugalii, położony nad Oceanem Atlantyckim. Stosunkowo nieduży, za to bardzo bogaty w rozległe plaże, kameralne zatoczki, groty, jaskinie, skały i klify - jednym słowem: każdy znajdzie tu coś dla siebie. W sezonie letnim jest tu naprawdę ciepło, średnie temperatury to około 30° C. Deszcze padają bardzo rzadko i krótko, można więc śmiało planować wakacje w europejskich tropikach.

Algarve jest regionem bardzo lubianym przez turystów, nie brak tu luksusowych hoteli, dobrych restauracji, pubów, klubów, w których można posłuchać muzyki lub potańczyć. Plaże są czyste, dobrze zagospodarowane, zejścia do wody bezpieczne. Można do woli pływać i uprawiać sporty wodne. Algarve jest tym, czego oczekują turyści wybierający się do Portugalii z ITAKĄ. Fantastycznym odpoczynkiem i doskonałą zabawą.

Najpopularniejsze ośrodki turystyczne to Faro, Albuferia (plaża z czerwonymi klifami), Politmao i Tavira. Za najpiękniejszą plażę uznaje się Mera Praia w Lagos. W pobliżu znajduje się także Ponta da Piedade, czyli Przylądek Miłosierdzia. Nie bez powodu zyskał miano jednego z najpiękniejszych miejsc w Europie. Malownicze klify i skały wchodzące głęboko w Atlantyk tworzą tu tajemnicze zakątki, groty, jaskinie. Do niektórych nie sposób dostać się na piechotę, można jedynie podpłynąć łódką lub kajakiem.

Lizbona
Lizbona


Riwiera Lizbońska - dla miłośników plaż i nie tylkoRiwiera Lizbońska nie jest tak znana, jak Francuska czy Turecka, co z jednej strony jest dużą niesprawiedliwością dla tego regionu, z drugiej - szansą na luksusowe wakacje bez nadmiernego tłoku typowego dla bardzo atrakcyjnych miejsc. Region obejmuje nie tylko stolicę kraju, od której bierze nazwę i którą na pewno warto zwiedzić, ale też inne warte zobaczenia miejscowości: Sintra, Praia Grande, Cascais, Estoria.

Samo wybrzeże jest bardzo malownicze i niejednorodne, co z jednej strony może zaskakiwać, z drugiej jest gwarancją wymarzonych wakacji w ulubionym stylu. Przy wielu plażach są bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych, widok windsurferów nikogo nie dziwi. Można też nurkować, pływać, pluskać się, opalać - co kto lubi.

Madera
Madera


Madera - tu wiosna trwa cały rokI to całkiem ciepła wiosna, dodajmy. Na Maderze zawsze jest zielono i przyjemnie. Można chodzić, biegać, uprawiać trekking, zwiedzać lub rozgościć się na jednej z licznych plaż. Większość jest kamienista lub żwirowa, ale są też plaże piaszczyste, na przykład Machico. Ta wyspa, nie zawsze utożsamiana z Portugalią, kryje w sobie wiele sekretów, na przykład wyjątkowe, jedyne na świecie wino Madera, które dojrzewa w cieple, nie w chłodzie.

Wizytówką Madery są lewady i ciągnące się wzdłuż nich trasy piesze. Spacer wzdłuż lewad i podziwianie lasów wawrzynowych jest atrakcją nawet dla tych, którzy na co dzień unikają wysiłku fizycznego.

Koniecznie też trzeba zawitać do Funchal, stolicy Madery. Jedną z niecodziennych atrakcji jest zjazd z góry na sankach po… asfalcie! Jeśli chcesz tego doświadczyć zarezerwuj wyjazd na Maderę na www.itaka.pl.