tychy.info

Wiadomości

  • 23 lutego 2021

Pożyczka na raty bez bik - pieniądze z niską zdolnością kredytową

Artykuł sponsorowany:

Każdy, kto kiedykolwiek starał się o kredyt, wie, że nie jest to łatwe zadanie. Banki dokładnie weryfikują nasz wniosek, oceniając, czy faktycznie uda nam się spłacić zobowiązanie. To tym bardziej wiąże się z trudnościami, gdy mamy niską zdolność kredytową. Na szczęście dostępne są pożyczki na raty bez bik. Co to takiego? Co warto o nich wiedzieć?

Pożyczka na raty bez bik - pieniądze z niską zdolnością kredytową


Wysokie oprocentowanie - czy to najważniejsza cecha pożyczek bez bik?Takie pożyczki są najczęściej udzielane online. Firmy, które je oferują, są otwarte nawet na klientów z trudną historią kredytową, lecz muszą się one w tej sytuacji odpowiednio zabezpieczyć. To dlatego stosują zabezpieczenie, najczęściej pod postacią większego oprocentowania pożyczki. Mimo że kosztuje ona więcej niż inne, bardziej tradycyjne produkty finansowe, to warto pamiętać, że udziela się jej na dość krótki czas i nieduże kwoty.

W konsekwencji to wysokie oprocentowanie nie jest wcale tak duże, jak w przypadku naprawdę dużych sum. Widzimy więc, że choć pożyczka bez bik jest dość wysoko oprocentowana, bo pożyczkodawcy muszą się ochronić na wypadek braku spłaty, to nigdy nie udziela się jej na zbyt długi okres. To samo zresztą powiemy o kwocie pomocy - ta przeważnie jest niska.

Kto może z niej skorzystać?Pamiętajmy, że procedura przyznawania pożyczki bez bik wygląda niemalże identycznie, jak w przypadku zwykłej chwilówki. Oczywiście, nim zaczniemy się o nią starać, sprawdźmy, jakie warunki stawia pożyczkodawca. Choć są one podobne w wielu firmach, to zawsze trzeba to zweryfikować, by mieć jasność.

Najważniejsze wytyczne są wszędzie praktycznie identyczne. Przede wszystkim osoba starająca się o wsparcie musi być pełnoletnia. Różnie jest to rozumiane - czasem wystarczy 18 lat, czasem 21, a zdarza się, że i 24. Warto też tu zauważyć, że ustalana jest też górna granica wieku - klientom powyżej 70. roku życia pożyczki raczej nie są udzielane.

Inne niezbędne warunki to posiadanie aktualnego dowodu tożsamości, adresu e-mail numeru telefonu i konta w banku. Oczywiście, musimy mieć polskie obywatelstwo, stały adres zameldowania i zamieszkanie na terenie kraju. Ważne też, by mieć dostęp do stałych i regularnych dochodów, przy czym nie trzeba tu potwierdzać, że pracujemy na umowie o pracę (choć tak oczywiście zawsze lepiej). Dochody mogą też pochodzić z różnych źródeł.

Nim podpiszemy umowę - na co zwrócić uwagę?Trzeba przyznać, że istnieje naprawdę wiele firm udzielających takiego wsparcia, co nie oznacza, żeby decydować się na współpracę z pierwszą lepszą z nich. Jeśli nie zweryfikujemy dokładnie przedstawionych ofert, możemy później żałować. Nie tylko nie uzyskamy w ten sposób pomocy, ale co gorsza - sprawimy sobie jeszcze większe kłopoty. Najważniejsze to czytać wszystkie dokumenty, które mamy podpisać. Nawet jak nie rozumiemy jednego z paragrafów, powinniśmy skonsultować to z doradcą firmy, aby później nie żałować.

Z drugiej strony zmieniło się prawo i teraz pożyczkobiorcy są bardziej chronieni niż dawniej. Można odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od podpisania umowy, bez podawania przyczyny tej decyzji. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby ubiegać się o przedłużenie czasu spłaty o kilka kolejnych dni - 7, 14, 21, a czasem i 30 dni, ale to jaki będzie to okres, zależy już od konkretnej firmy pożyczkowej. To bardzo ważne, bo dłuższy termin to sposób na uniknięcie spłaty odsetek karnych.

Pożyczka na raty bez bik to więc szansa dla każdego, kto ma niską zdolność kredytową. Wybierzmy mądrze firmę i cieszmy się z pożyczonych pieniędzy, mając świadomość, by spłacić je w terminie.