tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 22 lutego 2021

Jak wybrać fotografa na ślub - doradzamy

Materiał partnera:

Miejmy nadzieję że już wkrótce obostrzenia w zakresie organizacji ślubów i wesel z powodu pandemii dobiegną końca. To oznacza o wiele większą wolność w zakresie organizacji przyjęć weselnych. Młoda para stanie przed trudnym wyborem fotografa na ślub. W poniższym tekście podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas wyboru fotografa ślubnego.

Jak wybrać fotografa na ślub - doradzamy


Czy wybór fotografa ślubnego jest ważny?Wybór fotografa ślubnego to jedno z wyzwań przed którym stają państwo młodzi, w trakcie przygotować przyjęcia weselnego. Dopiero po zakończeniu imprezy weselnej przekonają się, czy wybór był trafny. Fotograf na ślubie a konkretnie jego praca uzależniona jest od wielu czynników, które wpływają na ostateczny efekt zdjęć ślubnych.

1. Szukamy najlepszego fotografa ślubnego.Jedna z najlepszych rad to: oglądaj zdjęcia i uważnie słuchaj swoich znajomych. Opinie zadowolonych par to świetna rekomendacja oraz reklama dla fotografa. Nie patrz na polecenia z wpisów na internetowych forach. Często są to zwykłe reklamy i nie są one do końca zgodne z rzeczywistością. Na pewno dobrym sposobem będzie odwiedzenie strony internetowej www fotografa ślubnego i sprawdzenie jego dotychczasowego portfolio. Warto zwrócić uwagę na fotoreportaże ślubne fotografa a nie na tylko pojedyncze zdjęcia. Dzięki temu zyskać szersze spektrum argumentów do wyrobienia własnej opinii.

2. Ceny za usługiBudżet ślubny - jedna z najbardziej istotnych tematów każdej przyszłej pary młodej. Dlatego często o wyborze fotografa decydują ceny jego usług. Rozpiętość cen bywa różna a usługi niektórych fotografów ślubnych mogą być kilkukrotnie większe niż innych. Niższy koszt usługi fotografii ślubnej przeważnie wyróżnia osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w temacie. Fotograf, który ma za sobą przetarte szlaki, do tego posiada wysokie poczucie estetyki to prawdziwy skarb. Czasem to co wczoraj widziane było jako wyjątkowe i nowoczesne, za kilka lat będzie kopiowane i naśladowane przez wielu fotografów. Lepiej więc inwestować w „dobre oko” a nie modę i chwilowe trendy. „Dobre oko” dostrzeże emocje i uczucia.

Należy sprawdzić czy potencjalny fotograf ślubny posiada w ofercie dodatki ekstra, takie jak album ślubny, dodatkowe zdjęcia z pleneru ślubnego a może w pakiecie otrzymuje się także sesję narzeczeńską. Zapytaj fotografa, ile sztuk zdjęć oddaje i czy do materiału klient otrzymuje tzw. galerię www, czyli narzędzie, które pozwala wysyłać mailem do gości link ze zdjęciami z przyjęcia. Oszczędza to czas często marnowany na odpowiedzi na pytania gości: Kiedy podeślecie nam zdjęcia ze ślubu?

Różnica cen w usługach wynika też często z zaplecza technicznego - dobrzy fachowcy posiadają często droższy sprzęt oraz zapasowe aparaty fotograficzne na wypadek awarii, aby ich klienci czuli się mniej zestresowani.

Jak wybrać fotografa na ślub - doradzamy


3. Spisanie umowa na usługi
Kolejna ważna rzecz to czytelna umowa, która odpowiada rzeczowo na pytania - kto i kiedy wykonuje usługę? Jaka jest odpowiedzialność z powodu nie wywiązania się z umowy? Czy fotograf pobiera zaliczkę oraz co się dzieje, w przypadku gdy ślub się nie odbędzie? Fotograf przeważnie pobiera zadatek przy podpisywaniu umowy i rezerwacji swojego terminu. Zaliczka to forma zabezpieczenia dla fotografa, który rezerwując dany termin odmawia innym potencjalnym klientom.

4. Kiedy zacząć poszukiwania fotografa na ślub?Na to pytanie nie ma dokładnej odpowiedzi. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że jeśli fotograf jest dobry w swojej dziedzinie to na pewno ma zajęty grafik. Fotograf ślubny rozpoczynając sezon i ma już zajęte terminy na rok lub dwa lata do przodu. Dlatego też jeśli termin ślubu jest już ustalony, rozpoczynamy poszukiwania fotografa na ślub.

Powyższy artykuł powstał we współpracy z FreyaLove Photo - Fotograf Ślubny Warszawa

Więcej informacji na temat fotografii ślubnej znajdziecie na www.freyalovephoto.pl